Naga Marketsflaga USAO godzinie 16:00 rynki zapoznały się z wynikami amerykańskiego wskaźnika PMI obrazującego aktywność sektora usług w Stanach Zjednoczonych opublikowanego przez instytut ISM. Wyjątkowo dobry odczyt wskaźnika w pierwszej minucie po odczycie wywołał osłabienie kursu dolara w stosunku do euro. Dodatkowo o tej samej godzinie Instytut Ivey działający przez Western University opublikował swój autorski wskaźnik indeksu menedżerów ds. zakupów (PMI) mierzący comiesięczną zmianę aktywności gospodarczej na terenie Kanady.


PMI ISM pozytywnie zaskakuje inwestorów

Zdecydowanie lepsze dane opublikował instytut ISM, z raportu którego wynika, iż gospodarka rozwija się znacznie szybciej niż prognozowano. Mimo, że analitycy spodziewali się nieznacznego wzrostu wartości wskaźnika względem poprzedniego odczytu z 53,9 do 54,5, to ostateczna publikacja wyniosła aż 55,0, co okazuje się być miłą niespodzianką na początku 2020 roku. Tym samym wskaźnik od października kontynuuje tendencję wzrostową.

PMI Ivey ponownie blisko bariery 50,0

Konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał, że wartość wskaźnika spadnie do 53,8 z 60,0 poprzednio. Ostatecznie, grudniowe rezultaty PMI Ivey okazały jeszcze gorsze, gdyż zamiast spadku o 6,2 p.p. odnotowano spadek aż o 8,1 p.p. do 51,9. Po silnym wzroście w poprzednim miesiącu można było oczekiwać korekty, choć inwestorów niewątpliwie zaskoczyła ogromna skala spadku.

Kurs dolara konsoliduje do euro po publikacji danych

W reakcji na dobry odczyt z USA, dolar amerykański zyskał na wartości zaledwie 5 pipsów po publikacji w stosunku do euro. Na chwilę obecną cena wybiła górą z zakresu cenowego wyznaczonego przez świecę jednominutową z 16:01. Jeśli ruch na północ będzie kontynuowany, wówczas najbliższy opór znajduje się na okrągłym poziomie 1,12. Z kolei przebicie dzisiejszego dołka 1,1140 otworzy drogę do poziomu 1,1104.


Prawdziwe akcje i futures z dźwignią nawet 5x!
SPRAWDŹ NAS
Kurs EURUSD na interwale jednominutowym, tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale jednominutowym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here