Naga MarketsO godzinie 10:30 poznaliśmy wskaźnik PMI dla sektora budowlanego Wielkiej Brytanii publikowany przez instytut Markit oraz CIPS. Prognozy zakłady, że w sierpniu sektor budowlany w UK nadal będzie się rozwijał, jednak na nieco niższym poziomie niż miało to miejsce w lipcu.


Opublikowane dane wskazują na skromny wzrost w aktywności budowlanej, jednakże odczyt na poziomie 52,9 w sierpniu jest niższy od lipcowego wyniku (55,8) oraz oczekiwań rynkowych (55,0).

Autor raportu dotyczącego budowlanego PMI, Tim Moore komentował:
“Sektor budowlany w sierpniu powrócił do wolniejszej fazy wzrostu, a letni efekt nadrabiania zaległości zaczął się rozwijać po opóźnieniu projektów związanym z niekorzystnymi warunkami pogodowymi jakie miały miejsce na początku 2018 roku.”

Kabel na nowych minimach

Notowania pary walutowej GBPUSD po słabszym odczycie makro osunęły się do nowych minimów. Tym samym kontynuowany jest trend spadkowy po odbiciu od kluczowego oporu blisko 1.3050.

Jak widać na wykresie 30-minutowym poniżej, kurs od początku tygodnia respektuje kanał średnich EMA 10/20, który działa jako dynamiczny opór. Dalsze spadki mogą zaprowadzić notowania do wsparcia w okolicach 1.2800/10.

Broker XM zapewnia 30 USD na start, a także konta w mikrolotach, dobre dla początkujących traderów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here