Naga MarketsO godzinie 10:30 poznaliśmy wskaźnik PMI dla sektora budowlanego Wielkiej Brytanii publikowany przez instytut Markit oraz CIPS. Prognozy zakłady, że w sierpniu sektor budowlany w UK nadal będzie się rozwijał, jednak na nieco niższym poziomie niż miało to miejsce w lipcu.


Opublikowane dane wskazują na skromny wzrost w aktywności budowlanej, jednakże odczyt na poziomie 52,9 w sierpniu jest niższy od lipcowego wyniku (55,8) oraz oczekiwań rynkowych (55,0).

Autor raportu dotyczącego budowlanego PMI, Tim Moore komentował:
“Sektor budowlany w sierpniu powrócił do wolniejszej fazy wzrostu, a letni efekt nadrabiania zaległości zaczął się rozwijać po opóźnieniu projektów związanym z niekorzystnymi warunkami pogodowymi jakie miały miejsce na początku 2018 roku.”

Kabel na nowych minimach

Notowania pary walutowej GBPUSD po słabszym odczycie makro osunęły się do nowych minimów. Tym samym kontynuowany jest trend spadkowy po odbiciu od kluczowego oporu blisko 1.3050.

Jak widać na wykresie 30-minutowym poniżej, kurs od początku tygodnia respektuje kanał średnich EMA 10/20, który działa jako dynamiczny opór. Dalsze spadki mogą zaprowadzić notowania do wsparcia w okolicach 1.2800/10.

Broker XM zapewnia 30 USD na start, a także konta w mikrolotach, dobre dla początkujących traderów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWIG20 lustrzanym odbiciem USDPLN?
Następny artykułLPP z zyskiem netto 206,13 mln zł w II kw. 2018 r.
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here