Naga MarketsZgodnie z przedpołudniowym raportem IHS Markit, sektor budowlany Wielkiej Brytanii notował najgorszy miesiąc praktycznie od roku (sierpnia 2016), co było spowodowane przede wszystkim spowolnieniem rynku nieruchomości komercyjnych.


Rezultat 51,90 wyraźnie poniżej oczekiwań

Analitycy zakładali, że lipcowe PMI budowlane dla gospodarki brytyjskiej spowolni marginalnie z 54,80 do 54,50 – ostateczny rezultat okazał się jednak negatywną niespodzianką. 51,90 co prawda otrzymuje się nad neutralnym pułapem 50,00 rozgraniczającym rozwój i regres branży, jednak jest to najgorszy wynik od 11 ostatnich miesięcy.

Źródło: IHS Markit

Tim Moore będący jednym z autorów raportu dotyczącego PMI stwierdził: „Lipiec pokazuje silne spowolnienie wzrostu, głównie ze względu na niższe wolumeny komercyjnej części branży i spadek momentum w sektorze domów. Powodem takiego stanu rzeczy są obawy przedsiębiorców odnośnie niepewności politycznej oraz deprecjacja głównych wskaźników gospodarczych”

Tuż przed publikacją PMI, GBP/USD testował co do pipsa wczorajsze maksima sesyjne na 1.3244 (najwyższe poziomy od roku), sam odczyt w pierwszym momencie wywołał reakcję podażową w kierunku 61,8% zniesienia Fibonacciego, jednak spora część ruchu została szybko zniesiona:

GBP/USD M5

EUR/GBP wyznaczał natomiast nowe maksima sesyjne, aprecjację zablokował jednak poziom 78,6% zniesienia deprecjacji z wczorajszej sesji (0.8964).

EUR/GBP M15

Kolejny raz w kalendarz makroekonomiczny spojrzymy o 14:30, gdy raport z amerykańskiego rynku pracy opublikuje ADP.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here