Naga MarketsPłynność napis liquidityBank inwestycyjny JP Morgan opublikował w tym tygodniu wynik ankiety jaką przeprowadza każdego roku. Wynika z niej, iż największe wyzwania dla traderów z rynku walutowego w tym roku stanowić może płynność. Mowa tu o płynności rozumianej jako możliwość kupna / sprzedaży walut w dowolnym momencie przy minimalnym wpływie rynkowym.

Rynki walutowe stały się podatne na spadki płynności, które możemy zaobserwować na wykresach w postaci gwałtownych zmian cen na rynku. Sprzyja temu rosnąca liczba elektronicznych platform handlowych oraz wykorzystywanie przez banki / inwestorów złożonych algorytmów do handlu walutami.

Flash crash na jenie przykładem spadku płynności

Nie trzeba sięgać daleko pamięcią, by znaleźć przykład spadku płynności jakiego doświadczył ostatnio rynek walutowy. Na początku roku byliśmy świadkami flash crashu na jenie japońskim (JPY), kiedy to ujawnił się brak płynności z uwagi na dni wolne w Japonii oraz automatyczne transakcje algorytmiczne.

W ankiecie JP Morgan wzięło udział około 200 traderów instytucjonalnych, którzy generują znaczną część codziennego światowego obrotu na rynku walutowym. Można zatem uznać ich pogląd za istotny.

Zobacz też: Rosja: Miliard dolarów z podatków od wydobycia kryptowalut?

Oprócz spadku płynności, traderzy w ankiecie poruszyli także kwestię efektywności procesu handlowego. Wdrożenie nowych zasad handlu w Europie obowiązujących od początku 2018 r. sprawiło, że ogólne otoczenie dla płynności stało się nieco trudniejsze w czasie, gdy banki centralne zaczęły  stopniowo zmniejszać środki stymulacji polityki monetarnej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here