Naga MarketsWhale Alert na Twitterze zauważył, że w sieci Ethereum doszło do pojedynczej, wielkiej transakcji w wysokości 789 525 ETH (105,1 mln USD). Kwota ta wyszła z portfela PlusToken. Czy ETH czekają spadki przez domniemaną piramidę?

PlusToken zyskał niesławny tytuł bycia jedną z potencjalnych piramid finansowych na świecie. Ponoć jego twórcy otrzymali około 3 miliardy USD w bitcoinach (BTC) i ETH od nieświadomych inwestorów kupujących monety PlusToken.

Dziś, pomimo kilku aresztowań, kolejne działania są dowodem na to, że co najmniej jedna osoba nadal ma dostęp do portfeli programu.

PlusToken zniszczy rynek?

Biorąc pod uwagę ten ruch ETH, trader i analityk Alex Krueger ostrzegł, że konsekwencje dla ceny Etheru mogą być poważne.

Już w raporcie z zeszłego miesiąca firma badawcza Chainalysis zasugerowała, że ​​PlusToken może wyprzedawać swoje zasoby, a tym samym obniżyć kurs BTC i ETH. W szczególności miało to dotyczyć sprzedaży na OTC na Huobi:

„Niestety, ponieważ nie można odróżnić transakcji dokonywanych przez brokerów OTC posiadających fundusze PlusToken od wszystkich innych transakcji dokonywanych na Huobi, nie możemy być pewni, że wypłaty PlusToken spowodowały spadek ceny Bitcoina”. 

„Możemy jednak powiedzieć, że te wypłaty powodują zwiększoną zmienność ceny Bitcoina i że korelują one znacząco ze spadkami ceny”

– dodano.

Cointelegraph zwrócił się ponoć nawet do Huobi o komentarz w tej sprawie Przedstawiciel powiedział, że giełda bada sytuację.

Wertheimer: Ethereum „osiągnęło absurd”

Podczas gdy zarówno BTC / USD, jak i ETH / USD znacznie spadły w ostatnich tygodniach, Ether napotyka dodatkowe trudności, ponieważ powolny postęp i kontrowersyjne decyzje deweloperów odbijają się na sentymentach rynku.

W tym tygodniu krytycy wystąpili przeciwko decyzji dot. wdrożeniu drugiego hard forka w Ethereum.

Ekspert rynku Udi Wertheimer uważa nawet, że projekt staje się absurdalny.  Stwierdził nawet:

„Przeskoczyli rekina. Naprawdę nie ma na to usprawiedliwienia i ludzie powinni o tym rozmawiać”.

Ethereum mimo tego token ETH wzrósł o ok. 4 proc. w skali doby i dziś kosztuje 127 USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here