Naga Markets

Plus500 zwiększa przychód o 281%, uruchamia nowy program odkupu akcjiPlus500, broker CFD oraz świeżo zakontraktowany sponsor główny Legii Warszawa, opublikował we wtorek wstępne wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2020 r. Raport jasno pokazuje, że pandemia koronawirusa pomogła kilkukrotnie zwiększyć przychody w stosunku do ubiegłego roku. Co więcej notowana na londyńskiej giełdzie spółka ogłosiła nowy program odkupu akcji od inwestorów

  • Przychód Plus500 w pierwszej połowie bieżącego roku wyniósł 564,2 mln dol., co oznacza wzrost o 281% w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej
  • Podczas wtorkowego otwarcia sesji na LSE, akcje Plus500 drożały o 7,5%m testując miesięczne maksima
  • Broker skupił z rynku akcje zwykłe o łącznej wartości niemal 39 mln dol.

Rekordowe wyniki finansowe oraz aktywność klientów

Wzrost przychodów brokera wynika ze wzmożonej zmienności rynków finansowych obserwowanej od początku roku, którą wywołała epidemia Covid-19. W efekcie, zysk operacyjny rósł o 459% i osiągał poziom 360,6 mln dol. O ponad 200% rosły również zyski klientów, które osiągały poziom 556,9 mln dol.

W okresie pół roku traderzy dokonali 47 milionów transakcji, w porównaniu do 17,5 miliona w pierwszej połowie 2019 roku, co przekłada się na wzrost o 168,6%. Plus500 utrzymał również rekordowy poziom aktywności inwestorów oraz liczby nowych klientów. Łączna wartość zdeponowanych środków przekroczyła 1,6 mld dol., co oznacza wzrost o 254% rok do roku.

40 milionów dol. w akcjach skupione z rynku, czas na kolejne 67 milionów

Plus500 dodatkowo poinformował, że zakończył z sukcesem program skupu akcji od inwestorów, nabywając udziały o wartości 38,9 mln dol. Zgodnie z aktualizacją, notowany na LSE broker ma zamiar przeprowadzić kolejny skup, w ramach którego odkupi akcje o wartości 67,3 mln dol.

– Plus500 zaprezentował wyjątkowe wyniki w pierwszej połowie roku, napędzane siłą oraz zróżnicowaniem naszej technologii, co pozwoliło naszym klientom wykorzystać bezprecedensową zmienność rynkową – komentował David Zruia, CEO brokera.

Plus500 w górę o ponad 7%

Akcje Plus500 w reakcji na raport opublikowany przed rozpoczęciem wtorkowej sesji zyskiwały ponad 7% i testowały poziom 1360 funtów, najwyższy od około miesiąca:

Tradingview.com (ceny poglądowe)

Autor poleca również:

BossaŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułUkradła 300 tys. USD w XRP. Trafi na 2 lata za kratki
Następny artykułKurs eurodolara (EUR/USD) oscyluje nad 1,17 USD
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here