Naga MarketsPlus500 z rekordową ilością aktywnych klientów. Akcje brokera najwyżej od grudniaInternetowa platforma handlowa Plus500 Ltd we wtorek informowała o spadku zysków i przychodów w pierwszym kwartale, z trudem dorównując wynikom z zeszłego roku, kiedy to zmienność na rynku wzrosła z powodu pandemii. Akcje notowanego na londyńskiej giełdzie pod symbolem PLUS brokera rosły jednak na otwarciu o ponad 3%, testując najwyższe poziomy od początku grudnia ub.r. w reakcji na dane o rosnącej ilości nowych i aktywnych użytkowników.

  • Plus500 osiągnął w I kw. 2021 r. przychód na poziomie 203,2 mln dol., niższy o 36% od tego samego okresu rok wcześniej
  • Liczba nowych klientów rosła jednak o 8%, a liczba aktywnych inwestorów zwiększała się o 39%
  • W momencie przygotowywania tego artykułu akcje Plus500 rosną o około 2% i utrzymują się na kilkumiesięcznych maksimach.

Plus500 z niższym zyskiem, jednak z rekordową ilością aktywnych klientów

Przychody spółki spadły o 36% do 203,2 mln dol. w kwartale zakończonym 31 marca, a zysk podstawowy spadł prawie o połowę do 121,7 mln dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednakże, notowana na londyńskiej giełdzie spółka dodała 89 406 nowych klientów w tym okresie, co stanowi 8% skok rok do roku, zwiększając liczbę aktywnych klientów do rekordowego poziomu 269 743.

Głównie w wyniku znacznego wzrostu liczby nowych klientów przyjętych w ciągu kwartału, spowodowanego ciągłymi inwestycjami w technologię marketingową, koszt pozyskania klienta (AUAC) zmniejszył się w porównaniu z poprzednim rokiem i poprzednim kwartałem do 473 dol w 1 kw. 2021 r. (1 kw. 2020 r.: 641 dol, 4 kw. 2020 r.: 916 dol). Spółka nadal oczekuje, że AUAC będzie systematycznie wzrastał w miarę upływu czasu, ponieważ profil klientów będzie się nadal zmieniał w kierunku klientów o wyższej wartości.

Źródło: Plus500
Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Pozyskanie nowych klientów odbywa się w kontekście tak zwanego “GameStonk” – szału na rynkach, w którym amatorzy koordynowali swoje działania poprzez platformy mediów społecznościowych, takie jak Reddit, w celu podniesienia cen akcji.

– Spółka Plus500 osiągnęła doskonałe wyniki w I kwartale 2021 roku, bazując na pozytywnej dynamice osiągniętej w 2020 roku. Wyniki te były napędzane przez siłę i sprawność naszej technologii oraz jej zdolność do szybkiego reagowania na zmiany na rynku, wydarzenia i wymagania klientów – komentował David Zruia, prezes brokera Plus500.

Plus500, który pozwala inwestorom handlować na ponad 2500 różnych instrumentach finansowych, w tym akcjach, indeksach, towarach i kryptowalutach, oczekuje, że przychody w 2021 r. i zyski podstawowe będą umiarkowanie wyprzedzać konsensus rynkowy.

Analitycy spodziewają się przychodów w wysokości 454,8 mln dol. i zysków podstawowych w wysokości 240,3 mln dol. w 2021 r., w porównaniu z 872,5 mln dol. i 515,9 mln dol., które firma zgłosiła w ubiegłym roku, zgodnie z szacunkami opracowanymi przez spółkę.

Akcje Plus500 otwierały się we wtorek z luką wzrostową na londyńskiej giełdzie. Źródło: Tradingview.com

– Naszą wizją jest umożliwienie uproszczonego, powszechnego dostępu do rynków finansowych, ponieważ z czasem zaczynamy ewoluować z firmy technologicznej skoncentrowanej wyłącznie na CFD do grupy fintechowej multi-asset. Chcemy to osiągnąć poprzez dostęp do wielu możliwości rozwoju, poprzez organiczne inwestycje w naszą technologię i ukierunkowane przejęcia – podsumował Zruia.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWaszyngton chce uchronić Chiny przed etykietą “manipulatora walutowego”
Następny artykułGPW świętuje swoje 30-lecie. 12 kwietnia 1991 roku rozpoczęła się historia współczesnej giełdy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here