Naga MarketsJeden z największych brokerów CFD – Plus500, wystosował 24 maja list intencyjny potwierdzający, że spółka planuje przeniesienie swoich akcji na główny rynek londyńskiej giełdy (LSE). Oznacza to, że akcje wkrótce zostaną wycofane z rynku alternatywnego (AIM), będącego odnogą podstawowego parkietu.


Plus500 podał długą listę powodów mając przekonać akcjonariuszy oraz klientów, że taki krok jest niezbędny do zapewnienia dalszego, niezachwianego wzrostu. Zdaniem przedstawicieli spółki obecność na głównym rynku pozwoli:

  • dostarczyć odpowiednią platformę dla dalszego rozwoju Grupy, a także zwiększyć jej transparentność
  • zwiększyć profil Grupy w Wielkiej Brytanii i na świecie, pomagając w ten sposób w pozyskiwaniu nowych klientów
  • podnieść korzyści akcjonariuszy ze względu na dalszy rozwój ładu korporacyjnego oraz dyscypliny regulacyjnej i sprawozdawczej Grupy
  • dzięki większej liczbie inwestorów instytucjonalnych, którzy regularnie obracają akcjami spółek dopuszczonych do segmentu premium listing w ramach oficjalnych notowań, spółka ma szansę na osiągnięcie wyższych poziomów płynność
  • przyspieszyć ewentualnie włączenie do indeksów FTSE
  • zapewnić dywersyfikację źródeł finansowania w celu wsparcia długoterminowego rozwoju Grupy
  • spowodować, że akcje zywkłe staną się odpowiednio lepszą walutą w przypadku jakichkolwiek przejęć

“Od debiutu giełdowego w 2013 roku wielokrotnie rozwijaliśmy naszą działalność, stając się bardziej dojrzałą firmą pod względem zarządzania, regulacji i sprawozdawczości. Dlatego też uważamy, że nadszedł właściwy czas, aby znaleźć się na liście, która pomoże nam w dalszym rozwijaniu naszych ambitnych globalnych planów wzrostu. Niedawne ogłoszenie przez ESMA zmian regulacyjnych w sektorze CFD zapewniło również, że ramy, w których działamy, są obecnie najwyraźniejsze w dotychczasowej historii branży” – stwierdził Asaf Elimelech, prezes Plus500.

Dopuszczenie do Obrotu nastąpi poprzez wprowadzenie wszystkich istniejących akcji zwykłych. Spółka nie będzie emitować nowych akcji w związku z proponowanym dopuszczeniem do obrotu. Oczekuje się, że Spółka opublikuje prospekt emisyjny w okolicach 18 czerwca 2018 r. oraz że akcje zwykłe zostaną dopuszczone do obrotu na głównym parkiecie i przy jednoczesnym anulowaniu obrotu na AIM o godzinie 8:00 w dniu 25 czerwca 2018 r. (co najmniej 20 dni roboczych po dacie niniejszego komunikatu), pod warunkiem otrzymania niezbędnych zgód od Londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych oraz brytyjskiego Urzędu Nadzoru Giełdowego.

“Wierzymy, że notowania naszych akcji na Głównym Rynku przyniosą szereg korzyści akcjonariuszom, w tym m.in. zwiększenie profilu i statusu Spółki, zapewnienie waluty dla rozwoju oraz ewentualne włączenie jej do indeksów FTSE. Oczekuje się, że zmiany poprawią płynność akcji Spółki i zapewnią większą liczbę potencjalnych inwestorów zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i za granicą, odzwierciedlając globalny charakter naszej działalności” – dodaje Elimelech.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Plus500 zyskuje 5% w trakcie czwartkowej sesji

Informacja nie przeszła przez rynek bez echa. W związku z listem intencyjnym Plus500, notowania brokera na rynku alternatywnym zyskiwały w kluczowym momencie sesji ponad 5% i rysują nowe, historyczne maksima, powyżej pułapu 1700 dolarów za jedną akcję. Kończący się powoli maj, zaraz po kwietniu, jest jednym z najlepszych miesięcy w historii przedsiębiorstwa, jeżeli chodzi o wzrost cen notowań giełdowych:

Tradingview.com

Akcje zwykłe będą nadal rejestrowane pod dotychczasowym numerem ISIN IL0011284465 i numerem SEDOL BBT3PS9.  Symbol TIDM Spółki nie ulegnie zmianie (PLUS).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here