Naga MarketsPlus500: Sponsor Legii Warszawa podaje wyniki za III kw. Pozyskał 46 tys. klientówBroker kontraktów na różnicę (CFD) notowany na londyńskiej giełdzie, Plus500, opublikował we wtorek informacje o wstępnych wynikach finansowych w trzecim kwartale 2020. Chociaż rezultaty są lepsze niż w tym samym okresie rok wcześniej, to pokazują kontynuację spadku aktywności od rekordowego początku bieżącego roku. Niezadowolenie wynikami widać po reakcji inwestorów na LSE, którzy we wtorek wyprzedają akcje spółki. Te tanieją o 7% i testują najniższe poziomy od ponad miesiąca.

  • Przychody Plus500 w III kw. br. wyniosły 216,4 mln dolarów, a liczba nowych klientów zwiększyła się o ponad 46 tys.
  • W porównaniu z III kw. ub.r. jest to wynik kolejno lepszy o 96% oraz o 90%
  • Jeżeli jednak przyrównać te wyniki z pierwszym i drugim kwartałem bieżącego roku to przychód znacznie spadł: W I kw. wynosił 316,6 mln dol., w drugim natomiast 249 mln dol.

Plus500: Sponsor legii Warszawa z wysokimi przychodami, rynek myśli jednak inaczej

Inwestorzy wyprzedający akcje Plus500 po publikacji wstępnych wyników za trzeci kwartał przejmują się nie tylko spadającymi stopniowo przychodami, ale również nowymi ograniczeniami inwestycyjnymi na rynku australijskim, gdzie podobnie jak w Europie, ograniczona ma zostać dźwignia finansowa. Co prawda broker twierdzi, że wpływ zmian nie powinien narazić konsensusu wynikowego dla roku fiskalnego 2021 roku, niepewność inwestorów jednak zdecydowanie wzrosła.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podczas gdy warunki rynkowe pozostają niepewne, rada nadzorcza jest nadal bardzo pewna perspektyw rozwoju działalności, a spółka Plus500 pozostaje w dobrej pozycji na przyszłość ze względu na własną platformę transakcyjną, elastyczny i skalowalny model biznesowy, solidną pozycję finansową oraz osiągnięcia w zakresie kluczowych wskaźników wydajności – napisano w oświadczeniu spółki.

Pozytywną informacją jest niezaprzeczalnie utrzymanie wysokiego wskaźnika pozyskiwania nowych klientów, których Plus500 w ostatnim okresie zyskał w liczbie ponad 46 tysięcy, a aktywna liczba użytkowników wyniosła niemal 198 tysięcy, rosnąc o 78% w stosunku do III kw. ub.r.

– W perspektywie krótkoterminowej, jak przedstawiono powyżej, przychody klientów w III kwartale 2020 r. były jednymi z największych co do wielkości w historii Plus500, choć spadły w porównaniu z rekordowymi szczytowymi poziomami osiągniętymi na początku 2020 roku. Ta stopniowa redukcja z rekordowych poziomów trwać będzie do IV kw. 2020 r., a zarząd oczekuje, że przychody i EBITDA Grupy w całym roku 2020 będą zgodne z obecnymi prognozami konsensusu analityków – napisano dalej.

Zdaniem prezesa spółki, Davida Zruia’i, Plus500 osiągnął doskonałe wyniki w III kwartale 2020 roku, wykorzystując pozytywną dynamikę osiągniętą w pierwszej części roku. Wyniki mają być rezultatem zróżnicowania oferty produktowej i rozwoju własnej technologii.

Biorąc pod uwagę wyjątkowe wyniki Plus500 w tym roku, a także fakt, że przepływ informacji makroekonomicznych i branżowych nadal zapewnia naszym klientom znaczące możliwości handlowe, pozostajemy bardzo pewni perspektyw rozwoju tej działalności – podsumował Zruia.

Broker Plus500 od sierpnia bieżącego roku kładzie mocniejszy nacisk również na polski rynek, czego dowodem było rozpoczęcie współpracy z ekstraklasowym klubem piłkarskim Legia Warszawa. Logo firmy inwestycyjnej od sezonu 2020/2021 widnieje na koszulkach aktualnych Mistrzów Polski.

W tym tygodniu wstępne wyniki za III kw. podawał również inny broker CFD notowany na giełdzie, a mianowicie polskim dom maklerski X-Trade Brokers (XTB). Spółka raportowała trzykrotny wzrost zysku netto w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej oraz pozyskanie kolejnych 30 tysięcy nowych klientów.

Plus500

Akcje Plus500 z luką spadkową we wtorek. XTB wyprzeda londyńskiego konkurenta?

Wtorkowe otwarcie londyńskiej giełdy przyniosło silniejsze osunięcie akcji Plus500 i test poziomu 1501,5 dol., najniższego od ponad miesiąca. W momencie publikacji artykułu akcje brokera ograniczają częściowo siedmioprocentowe spadki i tracą niespełna 5,5%. Notowania cały czas utrzymują się w okolicach tegorocznych maksimów i najwyższych poziomów od początku 2019 roku.

Jeżeli porównać jednak stopy zwrotu generowane przez Plus500 oraz XTB w ostatnich 12 miesiącach, to brytyjski broker zostaje zdecydowanie w tyle. O ile do połowy kwietnia te mocno się pokrywały, to wystrzał popularności polskiego domu maklerskiego spowodował, że ten obecnie generuje czterokrotnie wyższą stopę zwrotu. W ujęciu YTD natomiast Plus500 rośnie o 73%, a XTB o 351%.

Stopa zwrotu z akcji Plus500 i XTB w przeciągu ostatnich 12 miesięcy. Źródło: Stooq.pl.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here