Naga MarketsAkcje izraelskiego brokera CFD Plus500 nie mogą zaliczyć ostatniego okresu do udanych. Tylko od 8 lutego br. ich cena osunęła się bowiem o ponad 76% docierając dziś poniżej 400 funtów co było najniższą wyceną od stycznia 2017 roku. Jednym z powodów tak znacznej deprecjacji są najnowsze wyniki finansowe spółki.


Firma podzieliła się z inwestorami danymi, z których wynika, że przychody spółki spadły w pierwszym kwartale 2019 roku aż o 65% do 53,9 mln USD. Średni przychód na klienta spadł o 64% do 550 USD. Tymczasem średnie koszty pozyskania nowego klienta wyniosły 1 230 USD, co oznacza spadek zaledwie o 17%.Mimo, że w tym czasie liczba nowych klientów wzrosła w porównaniu z IV kwartałem o 10% do 21.306, to liczba aktywnych klientów zmniejszyła o 4% do 97 921. Reakcja rynku w przypadku publikacji tak złych danych mogła być tylko jedna:

(ceny poglądowe)

Spółka zwraca uwagę, że jedną z przyczyn tak znacznego spadku przychodów są “wyjątkowo stonowane rynki finansowe”. Pomimo coraz bardziej rozbieżnego obrazu gospodarczego między USA a resztą świata, zmienność kursów walut nadal utrzymuje się bowiem na niskim poziomie. W oficjalnym komunikacie czytamy jednak, że “niemożliwe jest przewidzenie warunków rynkowych na resztę roku, a zatem zbyt wcześnie, aby wyciągnąć wnioski na temat wyniku całego roku

– Biorąc pod uwagę poziom globalnych wiadomości politycznych i gospodarczych, rynki finansowe zostały zaskakująco stłumione w okresie, który zmniejszył liczbę możliwości handlowych dla klientów. Mimo, że przychody w [pierwszym] kwartale były rozczarowujące, mamy wiele do zaoferowania (…) Biorąc pod uwagę ostatnie zmiany regulacyjne, konieczne jest przyciągnięcie, zaangażowanie i utrzymanie cennych klientów, a firma pracuje nad szeregiem inicjatyw mających na celu zwiększenie zasięgu i dalszą poprawę doświadczeń klientów i oferowanych usług – komentuje Asaf Elimelech, dyrektor generalny firmy.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułPoczątek negocjacji na linii USA-Japonia. Trump zmieni taktykę?
Następny artykułPre-Market: Publikacja wyników dużych spółek – tym żyją inwestorzy. Sesja rynku US
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here