Naga Marketssąd, młotek, comparicW przeciągu ostatniej doby brokerzy Plus500 oraz Destek Markets poinformowali o uzyskaniu nowych licencji regulacyjnych otwierających im drogę do w pełni legalnego świadczenia swoich usług w kolejnych jurysdykcjach.


Autoryzacja od FSB oraz FCA

Jak wynika z wpisów regulacyjnych brokera Plus500, udało mu się zawrzeć porozumienie z Financial Services Board (FSB) z Republiki Afryki Południowej (RPA), dzięki czemu dokłada kolejną „cegiełkę regulacyjną” do sporego już zestawu. W ostatnich miesiącach przedsiębiorstwo informowało, że niezależne licencje zdobyło w  Izraelu oraz Nowej Zelandii.

Asap Elimelech, prezes Plus500 twierdzi, że: „pozyskanie autoryzacji w RPA pokrywa się ze strategią ciągłego poszerzania bazy klienckiej w ujęciu globalnym oraz dywersyfikacji przychodów pod względem geograficznym.”

Destek Markets z nową licencją i nowym prezesem

Jak podawał portal Finance Magnates w swoim ekskluzywnym artykule, turecki dostawca usług w zakresie rynku detalicznego FX oraz CFD zdobył licencję brytyjskiej komisji nadzoru (FCA) dla zarejestrowanego w Londynie podmiotu Destek Markets UK, jednocześnie powołując na fotel prezesa Matthew Wrighta.

Dzięki wyspiarskiej licencji broker będzie mógł nie tylko oferować swoje usługi lokalnym klientom, ale jednocześnie na mocy europejskiego paszportu otworzyć się szerzej również na traderów z Europy kontynentalnej.

W komentarzu dla FM, Wright w następujący sposób komentował najnowsze zmiany: „O sukcesie na brytyjskim rynku zadecyduje wdrożenie dynamicznych strategii rozwoju w każdym obszarze działalności, motywowanie kadry pracowniczej oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii – wytwarzając dzięki temu efektywność operacyjną mamy nadzieję trafić w gusta nawet najbardziej wymagających klientów.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here