Naga Markets

Witamy w kolejnym artykule z serii inwestowania z Plus500 oraz Comparic.pl! W poprzednim artykule wyjaśniliśmy jak założyć konto na platformie Plus500, a tym razem zaprezentujemy funkcje serwisu tradingowego.


Platforma Plus500 zapewne doskonale znana jest każdemu traderowi. Bogata oferta ponad 2,2 tys. instrumentów finansowych z szeregu różnorodnych klas aktywów zadowoli nawet najbardziej wymagających traderów. Umiejętnie zaprojektowany system umożliwia dostęp do światowych rynków klientom z ponad 50 krajów świata.

Plus500 jest światowej klasy, renomowanym i jednym z największych brokerów CFD online na świecie. Platforma powstała w 2008, a swój debiut zaliczyła na londyńskim parkiecie już w 2013 roku, dzięki czemu z miejsca znalazła się w gronie 250 największych spółek notowanych na London Stock Exchange.

Wartość rynkowa Plus500 przekracza już obecnie 1,559 miliarda brytyjskich funtów, czyli ponad 7,5 miliarda złotych. To w gruncie rzeczy tyle samo co polski mBank i niemal 4 razy więcej niż XTB, co świadczy o rozmiarze i randze brokera Plus500.

Jak stworzyć konto na platformie Plus500 dowiesz się z tego artykułu.

Plus500: podstawowe funkcje platformy

Przed handlem należy wypróbować funkcje jakie oferuje platforma tradingowa zarówno z poziomu przeglądarki, jak i aplikacji mobilnej.

Po założeniu konta i zalogowaniu do serwisu, naszym oczom ukazuje się platforma Plus500:

Ceny poglądowe

Przełączanie funkcjonalności strony i dostęp do jej narzędzi możliwy jest przede wszystkim dzięki panelowi po lewej stronie ekranu. Przyjrzyjmy się mu zatem bliżej:

Bossa

Menu 
W tej zakładce mamy możliwość zarządzania funduszami poprzez wpłaty oraz wypłaty, a także śledzenie historii naszego konta w ramach platformy Plus500.

Menu umożliwia także zarządzanie ustawieniami konta, m.in. powiadomieniami oraz zabezpieczeniami. W tym miejscu możliwe jest także wylogowanie się oraz przejście do funkcji demo.

W zakładce Menu warto zwrócić uwagę na Kalendarz Ekonomiczny, który pozwala na śledzenie najważniejszych danych gospodarczych, które zostały lub zostaną opublikowane. Takie informacje mogą być szczególnie ważne dla każdego tradera.

Ceny poglądowe

Handel
To domyślna zakładka, która otwiera się po zalogowaniu na konto. W niej mamy dostęp do głównego okna platformy.W domyślnym układzie, po lewej stronie znajdują się klasy aktywów, w które można inwestować, takie jak: towary (surowce), indeksy, kryptowaluty, Forex, akcje, opcje, ETF-y itp.

Po wyborze kategorii aktywów, uzyskujemy dostęp do ich listy, z której można już wybrać odpowiedni instrument.

Wybranie instrumentu inwestycyjnego poprzez kliknięcie w niego otwiera jego wykres w dolnym panelu platformy.

Rzecz jasna, możliwe jest jego powiększenie.Handel instrumentem możliwy jest poprzez wybór opcji: Sprzedaj lub Kup.

Ceny poglądowe

Świetną funkcją jest zakładka informacyjna dotycząca danego instrumentu, która pojawia się, gdy wybierzemy okrągły przycisk z literą “i”. Naszym oczom ukaże się znakomite narzędzie ukazujące mnóstwo informacji oraz wydarzeń związanych z danym instrumentem.

Otwarte pozycje
Jeśli zawarte zostały transakcje, możliwe jest sprawdzenie otwartych pozycji właśnie w tej zakładce.

Zlecenia
Zakładka “zlecenia” umożliwia śledzenie wykonanych oraz oczekujących zleceń sprzedaży czy kupna.

Pozycje zamknięte
Analogicznie do zakładki “Otwarte pozycje”, tu możemy prześledzić jak wyglądały już pozycje zamknięte i między innymi jaka była ich wartość, kurs otwarcia i zamknięcia oraz przede wszystkim: jaki zysk czy stratę one przyniosły.

Fundusze
Zakładka ta umożliwia łatwy dostęp do tych samych opcji, które dostępne są w karcie “Fundusze” w opcji Menu. Tutaj możemy sprawdzić stan naszego depozytu, nasz kapitał oraz dokonać wpłaty oraz wypłaty. “Migawka rachunku” umożliwi prześledzenie wykresu historii konta a “Raporty” wykonają wyciągi z konta

Plus500: dwie funkcje dla przyjemnego użytkowania

Warto wspomnieć także o dwóch potrzebnych funkcjach, które zapewnią większy komfort użytkowania platformy. Rzućmy na nie okiem.

Tryb ciemny
Świadomy trading wymaga niekiedy intensywnej i długotrwałej analizy, a to wiąże się z długotrwałym wpatrywaniem w ekran. Aby oszczędzić zmęczenia wzroku, warto skorzystać z funkcji “Tryb ciemny”, która dostępna jest w lewym dolnym rogu ekranu, pod ikonką słońca/półksiężyca. Kliknięcie w przełącznik zmieni tryb na nocny lub spowrotem na dzienny.

Wyszukiwarka
Aby uzyskać błyskawiczny dostęp do ulubionego instrumentu, wystarczy wpisać jego nazwę w górnym panelu “Szukaj instrumentów” tuż obok napisu “+500”. Proste i przyjemne.

Platforma Plus500 została stworzona z myślą o integracji wielu klas aktywów w jeden prosty system dla każdego tradera.

CHCĘ WYPRÓBOWAĆ PLATFORMĘ PLUS500

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułBlok po 22 – 24 września 2020: EUR/USD, Złoto
Następny artykułKursy walut NBP w piątek: Kurs funta wystrzelił w górę, dolar, euro i frank także na solidnym plusie 25 września 2020 r.
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here