Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoCzwartkowy poranek przebiegał na rynkach walutowych stosunkowo spokojnie. Na przestrzeni ostaniach godzin nie poznaliśmy bowiem zbyt wielu istotnych raportów makroekonomicznych i doniesień dot. sytuacji ekonomicznej, politycznej i gospodarczej świata. Jak na tle euro, franka szwajcarskiego, funta i dolara amerykańskiego wyglądał na przestrzeni ostatnich dni polski złoty?

Kursy walut na rynku Forex w czwartek, 14 stycznia 2021 r.

Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7328 zł 14.01.2021, godzina 12:00
Kurs euro EURPLN 4,5409 zł 14.01.2021, godzina 12:00
Kurs funta GBPPLN 5,0964 zł 14.01.2021, godzina 12:00
Kurs franka CHFPLN 4,2030 zł 14.01.2021, godzina 12:00

Kurs euro wzrósł o ponad 5 groszy

Kurs euro wzrósł w czwartek przed południem o około 1 grosz, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 7 stycznia aprecjacji do ponad 5 groszy. Gdyby tylko tendencja ta była kontynuowana, kurs euro mógłby wzrosnąć nawet w okolice 4,63 zł.

Nie wykluczone jednak, że trwające od kilku dni wzrosty są jedynie forma korekty po wcześniejszych spadkach. Gdyby tak się stało i kurs euro osunąłby się poniżej 4,51 zł, wówczas należałoby się przygotować na możliwość spadków wspólnej waluty nawet do 4,4560 zł.

Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView
Kurs euro do polskiego złotego (EURPLN) | Źródło: TradingView

Kurs franka wzrósł o niemal 6 groszy

Kurs franka szwajcarskiego utrzymał się w czwartek przed południem na stabilnym poziomie. Warto przy tym zwrócić jednak uwagę, że od 7 stycznia wzrósł on o niemal 6 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs franka mógłby wzrosnąć docelowo nawet do 4,2480 zł.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView
Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego (CHFPLN) | Źródło: TradingView

Kurs funta wzrósł o niemal 13 groszy

Kurs funta wzrósł w czwartek o poranku o nieco ponad 1 grosz (choć w skrajnym momencie zasięg jego aprecjacji wynosił 2,5 grosza), powiększając w ten sposób zasięg trwającej od 7 stycznia aprecjacji do niemal 13 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania okolic 5,1250 zł. Wybicie powyżej tego oporu mógłby natomiast otworzyć drogę do dalszych wzrostów kursu funta nawet do 5,23 zł.

Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView
Kurs funta do polskiego złotego (GBPPLN) | Źródło: TradingView

Kurs dolara wzrósł o ponad 9 groszy

Kurs dolara utrzymywał się w czwartek przed południem na względnie stabilnym poziomie. Warto przy tym zwrócić jednak uwagę, że na przestrzeni ostatni ch wzrósł on o ponad 9 groszy i obecnie znajduje się w okolicy technicznego oporu w wysokości 3,7450 zł.

Jeżeli w okolicy obecnie testowanego poziomu pojawi się większa reakcja podażowa, kurs dolara mógłby wrócić do spadków.

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWall Street przewartościowane? S&P 500 i Nasdaq 100 pod maksimami
Następny artykułRopa naftowa z korektą
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here