Naga MarketsPlayWay zyskuje po sukcesie Car Mechanic Simulator. Gra zwróciła się 24 godzinyW trakcie dzisiejszej sesji PlayWay notuje wzrosty swojej wyceny. Tłem do wzrostów są bardzo dobre wyniki sprzedażowe najnowszego tytułu spółki. Jak wskazuje gość programu Comparic24, Mateusz Wcześniak, grupa PlayWay pokazała prawdziwy kunszt, tworząc tak udaną produkcję w takim budżecie, co udowadnia siłę spółki.Car Mechanic Simulator po raz kolejny sukcesem

– Król jest jeden. PlayWay pokazał, że poza świetną grupą kapitałową, to są przede wszystkim fenomenalne hity. I Car Mechanic Simulator z tym wynikiem 14 800 peaku pierwszego dnia, no niesłyszany. Ja pamiętam dzień, kiedy mieliśmy debiut DDS i tam było koło 7 tys. i ja już myślałem, że to jest po prostu kosmos. A to pokazuje właśnie ten niebywały poziom zbudowanej tej franczyzy. To jest jedna rzecz. – wskazuje Mateusz Wcześniak.

– Druga rzecz, gdzie trzeba pokazać fenomen tej spółki i jak jest zarządzana, to są koszty. 1,2 mln bodajże, wydaje mi się, że tak czytałem w artykule, nie chciałbym oczywiście upierać się, bo być może dokładnie nie zapamiętałem, ale to są okolice tych pieniędzy. Gra z takimi ocenami zrobiona w takim budżecie to jest kunszt, to jest właśnie pokazane, w jakim kierunku powinna zmierzać ta branża. Takie zdarzenia budują zmianę sentymentu, bo pokazują, że można fenomenalnie spółką zarządzać, dzielić się zyskami z akcjonariuszami, dostarczać wysokiej jakości produkty i być wzorem, przewodnictwem tego, jak ten gamedev powinien się rozwijać. – dodaje także.

Seria Car Mechanic Simulator jest sztandarowym produktem PlayWay. 11 sierpnia o godzinie 15 na platformy PC trafiła kolejna odsłona tej serii (Car Mechanic Simulator 2021), która od razu zdobyła szerokie uznanie graczy.

Gra w dniu premiery zajęła 1. miejsce na liście globalnych bestsellerów platformy Valve. Aktualnie spółka pochwalić może się dobry statystykami na platformie Steam. Zaraz po przemierzę, w szczytowym momencie w najnowsze dzieło grało blisko 15 tys. osób, a wystawiane przez graczy recenzję są mocno pozytywne.

PlayWay rośnie po premierze

W trakcie dzisiejszej sesji grupa PlayWay notuje wzrost swojej giełdowej wyceny. Spółka zyskuje obecnie 0,97%, co oznacza wzrost o 4,80 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 497,20 zł. Obecnie inwestorzy płaca więc za walor dokładnie 502,00 zł, choć zaraz po otwarciu wycena spółki sięgała nawet 510 zł.

PlayWay zyskuje po sukcesie Car Mechanic Simulator. Gra zwróciła się 24 godziny
Notowania grupy PlayWay dnia 16.08.2021. Źródło: Comparic.pl

Dzień po premierze, tj. w czwartek 12 sierpnia, akcje spółki zyskiwały niemalże 8%. Z kolei dziś rano PlayWay poinformował, że w trakcie pierwszych 24 godzin sprzedaży gra Car Mechanic Simulator pokryła koszty produkcji i marketingu.

invest

Gra zanotowała najwyższy wynik w Grupie PlayWay w kategorii liczby jednocześnie grających graczy w grę, tj. 18,5 tys., oraz zajęła pierwsze i drugie miejsce (“CMS21” i “CMS21 Starter Bundle”) w klasyfikacji sprzedaży Steam Global Bestseller, podano także.

– Spółka planuje wprowadzać kolejne płatne dodatki DLC. Planowane jest także stworzenie portów gry na urządzenia Nintendo Switch oraz VR przez spółki z grupy kapitałowej PlayWay S.A. – czytamy dalej.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: fp markets | notowania stalprodukt | btc prognozy | gpw | dino akcje opinie | kurs euro kantor | ten square games akcje opinie |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here