Naga MarketsPlayWay z historycznym szczytem. KGHM zyskuje ponad 5%Początek poniedziałkowej sesji w Stanach Zjednoczonych stanowił kontynuację trendów z ubiegłego tygodnia. Główne indeksy zyskiwały – S&P wystrzelił ponad poziom 3200 punktów, a Nasdaq ustanowił historyczny szczyt notowań intraday, jednak po pierwszych chwilach handlu „byki” wytraciły impet, w konsekwencji inwestorzy przystąpili do realizacji zysków, co ostatecznie ściągnęło notowania Nasdaq o ponad 2% do poziomów luki z 6 lipca, a S&P500 stracił prawie 1%, wymazując wzrosty z ostatnich dwóch sesji.

Tesla szykuje się na dużą korektę

Schłodzenia doznały wszystkie spółki FAANG, ale to notowania Tesli zasługują na szczególny komentarz – po stromych wzrostach w trakcie ostatnich 10 sesji, potęgowanych przebiciem okrągłego poziomu 1000 USD, w trakcie wczorajszych notowań kurs rósł nawet o ponad 20%, po czym jednak błyskawiczna realizacja zysków sprowadziła notowania z blisko 1800 do poniżej 1500 USD za akcję.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wzrosty kursu od dołka marca oscylują w okolicy 500%. W tym czasie Tesla wyprzedziła pod względem kapitalizacji dotychczas najbardziej wartościowego producenta samochodów na świecie – Toyotę, przy kilkanaście razy niższej wolumenowo produkcji. Spore wahania akcji Tesli mogą być kontynuowane w oczekiwaniu na publikację kwartalnego raportu w przyszłym tygodniu i pośrednio wpływać na cały sentyment rynkowy za Oceanem.

CD Projekt obciążeniem dla WIG20

Główne indeksy na krajowym rynku delikatnie zyskały (WIG20 – 0,2%, mWIG40 – 0,4%, sWIG80 – 0,9%), jednak nie miały jeszcze szansy zdyskontować wyprzedaży zapoczątkowanej w USA, co może się zrealizować dopiero dzisiaj. Notowania indeksu blue chipów wspierał KGHM, który zyskał przeszło 5%, tym samym zbliżył się do szczytów z 2019 roku. Z drugiej strony WIG20 obciążały notowania CD Projektu, który już od tygodnia jest w odwrocie – spółka wróciła na poziomy widziane pod koniec kwietnia, tym samym wymazując dwumiesięczne wzrosty. Ostatnim trzem spadkowym sesjom towarzyszył zwiększony wolumen, co potwierdza siłę wyprzedaży. Słabość czołowego producenta gier nie przeszkadza wzrostom spółek z branży.

Playway wzbił się na historyczny szczyt notowań, rosnąc niemal dwucyfrowo – fundamentem ruchu była publikacja dotycząca liczby graczy oczekujących na zakup gier emitenta w sklepie STEAM (ponad 8 milionów zainteresowanych graczy). Dodatkowo Playway uruchomi platformę wykorzystującą technologię blockchain, spółka ma zamiar nagradzać pomysłodawców gier emitowanymi tokenami.

CI Games kontynuował wzrost (zyskał wczoraj ponad 19%) wspierany pozytywną informacją o sprzedaży gry „Sniper Ghost Warrior Contracts”. Ostatnie sesje pokazują zatem, że inwestorzy na GPW nie powiedzieli w temacie przedstawicieli polskich producentów gier ostatniego słowa i są w stanie walczyć o utrzymanie trendów wzrostowych, pomimo coraz bardziej widocznej „zadyszki” lidera.

WIG w układzie dziennym

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here