Naga MarketsPlayWay z 20% korektą - zapiski giełdowego spekulantaPopularny wydawca gier PlayWay zapowiedział wczoraj, że jej firma zależna – GamePlanet, wybrała ponad 20 preprodukcji i planuje produkować minimum kilkanaście gier rocznie, przy bardzo dużym wsparciu jednego z głównych akcjonariuszy. PlayWay nabył większościowy pakiet akcji tej firmy pod koniec lipca. Głównym przedmiotem działalności GamePlanet będzie skupowanie pomysłów na gry i ich dalsze wdrożenie do pełnej produkcji w ramach grupy kapitałowej spółki. Wiadomość ta nie poruszy kursem, gdyż jest to posunięcie typowe dla strategii PlayWay.

  • PlayWay skutecznie wdraża sprawdzoną strategię
  • Oczekuje się, że gaming będzie głównym wygranym sezonu wyników za II kwartał

Na wykresie od połowy lipca mamy korektę i wydaje się, że jej zakończenia można oczekiwać po wakacjach. Warto bowiem pamiętać, że 30 września spółka poda raport za I półrocze. Biorąc pod uwagę opublikowaną niedawno tzw. listę życzeń z platformy Steam, która sięga niemal 8,2 mln graczy czekających na gry spółki, wydaje się, że można oczekiwać dobrych wyników. Podobnie uważa wielu analityków, który stawiają szeroko pojęty gaming w roli faworyta do pozytywnego zaskoczenia wynikami za drugi kwartał.

Po wakacjach nowe maksima?

Branży sprzyjała pandemia i wiele firm sygnalizowała podwyższoną sprzedaż, zresztą sama platforma Steam informował o rekordowej liczbie graczy. Jeżeli obecna korekta przedłużałaby się, to zapewne po wakacjach zacznie się gra pod oczekiwane mocne wyniki.

playway


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here