Naga MarketsNotowania PlayWay na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie ustanowiły wczoraj szczyt na poziomie 190 zł. Dziś natomiast cena dalej rośnie, a notowania wyznaczyły historyczne maksima przy 193 zł. Inwestorzy optymistycznie podchodzą do zakupów, podobnie jak prezes spółki PlayWay do premiery gry “Uboat”.

Gra “Uboat” jest symulatorem łodzi podwodnej osadzonym w realiach II wojny światowej. Na 30 kwietnia zaplanowano premierę tej gry, która od razu trafi do sprzedaży na platformie Steam. Spore nadzieje z tą premierą wiążę Krzysztof Kostowski, prezes PlayWay.

Z informacji uzyskanych przez PAP Biznes od Kostowskiego wynika, że ten bardzo optymistycznie nastawiony jest do premiery “Uboat” ze względu na dużą liczbę graczy zainteresowanych jej zakupem, ale nie tylko. Testerzy sprawdzający grę nie zgłaszają istotnych błędów, co Kostowski uważa za doby wynik w porównaniu z innymi grami.

Jednakże “Uboat” to nie jedyna gra, którą wyda w tym roku PlayWay. Okazuje się, że kalendarz premier zapełniony jest do sierpnia br., gdzie co 2-3 tygodnie można się spodziewać “ważnego” debiutu. Jak dobre wieści przekładają się na notowania spółki?

Kurs PlayWay przekracza szczyt z maja 2018 roku

Cena akcji PlayWay na GPW wspina się na coraz wyższe poziomy (trend wzrostowy) od października ubiegłego roku. Z kolei od grudnia notowania utrzymują się ponad linią trendu widoczną na poniższym wykresie dziennym.

W marcu kupujący pokonali opór na poziomie 167 złotych, który następnie został pozytywnie przetestowany w roli wsparcia (formacja pin bar z 25 marca). Dodatkowo w trakcie testu poziom ten zbiegł się z kanałem średnich EMA 10/20, które stanowiły dodatkowy czynnik konfluencji.

Jednak największe postępy obserwujemy w tym miesiącu, cena bowiem przekroczyła wcześniejszy ATH na poziomie 184 złotych. Wczoraj nastąpiło zamknięcie ponad tym poziomem, a dziś obserwujemy nowe maksima po otwarciu luką wzrostową.

Jeśli PlayWay nie zawiedzie oczekiwań graczy oraz inwestorów, istnieje szansa na dalsze umocnienie kursu. Przy takim scenariuszu można wykorzystywać cofnięcia do wsparcia jako okazję do kupna. Najbliższe poziomy wsparcia horyzontalnego widoczne są na 184 – 180 zł oraz 167 złotych. Dodatkowo kurs może wspierać się na kanale średnich EMA 10/20 lub też wspomnianej wcześniej linii trendu wzrostowego.

PlayWay - wykres dzienny - 3 kwietnia 2019
PlayWay – wykres dzienny – 3 kwietnia 2019


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here