Naga MarketsPrzyłącz się do dyskusji na największej polskojęzycznej grupie poświęconej GPW na Facebooku – Zyskowna strona giełdy. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

PlayWay to jeden z czołowych producentów i wydawców gier komputerowych i mobilnych w Polsce.Środowa sesja rozpoczęła się sporym zaskoczeniem dla posiadaczy akcji spółki PlayWay. Na otwarciu pojawiła się sporych rozmiarów luka spadkowa, sięgająca w maksymalnym punkcie aż 26% względem wtorkowego zamknięcia. W sumie, podczas dwóch sesji spółka straciła niemal 40%. Szukając powodów takiego stanu rzeczy, należy wspomnieć, że 29 maja premierę miała gra „Agony”, której towarzyszyły bardzo duże oczekiwania. Dość szybko pojawiło się jednak sporo negatywnych recenzji, co mogło wywołać strach wśród inwestorów. Takie zachowanie kursu, być może wskazuje na wysoki poziom wykupienia, gdyż spółka ma za sobą potężny rajd wzrostowy, od stycznia to 185% wzrostu ceny. Mimo, że słabsze recenzje gry nie są potężnym czynnikiem, to jednak po tak dużej skali wzrostów, wystarczyło to za pretekst do dynamicznej korekty. Wcześniej spółka opublikowała raport za pierwszy kwartał, który wypadł bardzo dobrze. Przy okazji mocniejszych spadków, warto wspomnieć o strategii spółki, która znacząco różni się od znanych producentów gier. PlayWay wydaje większą liczbę gier, stawiając na sporą dywersyfikację. Nawet jeżeli gra okazuje się niewypałem, nie ma to tak wielkiego wpływu na wyniki finansowe jak w przypadku innych spółek. Możliwe więc, że nagłe spadki dla części inwestorów przyniosły okazję do kupna akcji po promocyjnej cenie.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Tauron Polska Energia jest największym dystrybutorem energii elektrycznej w Polsce.

Drugą sesję z rzędu zyskiwały spółki energetyczne, wśród nich Tauron. Spółka rosła o 4%, po środowym wzroście o 7%. Cała zwyżka wsparta jest mocno podwyższonymi obrotami. Szukając powodów takiego stanu rzeczy, można wspomnieć choćby o najnowszej rekomendacji DM mBanku. Analitycy podnieśli cenę docelową dla spółki na poziom 2,76 zł, rekomendując kupno akcji. Patrząc na wykres, można mieć nadzieję, że tak wysokie obroty w samym dołku, przyczynią się do odwrócenia tendencji. W pierwszej kolejności cena powinna jednak testować poziom ostatniego wierzchołka trendu czyli okolic 2,45 zł.

Korzystasz z narzędzi analitycznych na portalu Trading View? Teraz możesz tam śledzić także nasze analizy spółek z GPW

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here