Naga MarketsPlayWay, który w 2016 roku zadebiutował na rynku głównym GPW, to inkubator zespołów deweloperskich, które tworzą gry komputerowe i mobilne w oparciu o pomysły własne oraz pomysły opracowane w centrali spółki.

playway
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas wczorajszej sesji o ponad 12% przy najwyższych obrotach od kilku miesięcy. Czwartkowe notowania otworzyły się wyraźną luką wzrostową. Na wykresie dziennym widać, że po wyraźnej korekcie pojawia się szansa na trwały powrót do trendu wzrostowego. Powodem wzrostów była publikacja raportu za pierwszy kwartał. Wnika z niego, że spółka odnotowała niemal 12,6 mln zł zysku netto wobec niespełna 15 mln zł przed rokiem. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 22,5 mln zł wobec 9 mln zł rok wcześniej. Wyniki okazały się wyraźnie lepsze niż prognozy analityków, nie dziwi więc bardzo pozytywna reakcja rynku.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: 11 BIT Studios – zyski poniżej oczekiwań ale perspektywy obiecujące

Mirbud działa przede wszystkim jako generalny wykonawca lub generalny realizator we wszystkich segmentach budownictwa.

mirbud

Notowania spółki szły w górę podczas wczorajszej sesji około 3% przy standardowej wielkości obrotach. Powodem porannego odbicia była publikacja raportu za pierwszy kwartał bieżącego roku. Z raportu wynika, że spółka odnotowała w pierwszym kwartale roku ponad 6,55 mln zł zysku netto wobec nieco ponad 4 mln zł przed rokiem. Zysk operacyjny wyniósł 11,86 mln zł wobec 8,72 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 182,29 mln wobec 142,5 mln zł rok wcześniej. Ponadto, spółka pochwaliła się całkiem przyzwoitym portfelem zamówień. Wykres tygodniowy wskazuje na ruch w ramach kanału spadkowego. Ostatnie spadki odbyły się jednak przy niższych obrotach, a układ ostatnich miesięcy to coraz wyżej położone dołki. Wydaje się zatem, że po zakończeniu korekty, kurs może odbić do góry i kierować się w stronę górnej krawędzi kanału.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here