Naga MarketsPlayWay to jeden z czołowych producentów i wydawców gier komputerowych i mobilnych w Polsce.

playway
źródło xStation 5

Notowania spółki kolejną sesje przebywały w wąskiej konsolidacji. Wydawało się, że wczorajsze informacje mogły być impulsem, który ruszy notowaniami, aczkolwiek tak się nie dzieje. Przypomnijmy, że spółka poinformowała o całkiem pozytywnych wynikach sprzedaży gry Agony, która była mocno krytykowana zaraz po swoim debiucie, a notowania PlayWay spadły błyskawicznie o ponad 20%. Wydaje się, że przecena była na wyrost, gdyż strategia spółki polega na silnej dywersyfikacji i jej wyniki nie są zależna od jednego tytułu. Przedwczoraj spółka informowała, że wydawca Agony czyli spółka zależna, ma się dobrze pod względem finansowym i nie posiada żadnego zadłużenia. Podano także, że dotychczas udało się sprzedać przynajmniej 90 tysięcy sztuk Agony oraz Agony Unrated na komputery osobiste oraz ponad 60 tysięcy sztuk na konsole. Nie jest więc aż tak źle jak początkowo przypuszczano, dodatkowo firma planuje wydanie kolejnych gier, które już teraz budzą spore zainteresowania czyli Paranoid i Succubus. Na wykresie trwająca konsolidacja powinna przynieść albo korekcyjne cofnięcie np., do wsparcia okolic 147 zł lub tez atak na ostatnie maksima.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – CCC, Comp, Groclin

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem oferującym swoje usługi wszystkim segmentom rynku poprzez sieć oddziałów, sieci indywidualnych doradców i bankowość elektroniczną.

millenium
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas wtorkowej sesji o około 4% jednak przy dość niskich obrotach. Powodem zwyżki były opublikowane wstępne dane za IV kwartał oraz za cały 2018 rok. Skonsolidowany zysk netto Banku Millennium w czwartym kwartale 2018 roku wzrósł do 212,5 mln zł z 179,6 mln zł rok wcześniej – jest to wynik o ponad 7% wyższy od oczekiwań analityków. Wynik okazał się także o ponad 18% lepszy niż rok temu i o 6% wyższy niż w trzecim kwartale. W całym 2018 roku zysk netto wyniósł 761 mln zł i był o 12% wyższy niż rok wcześniej. Co ciekawe, spółce udało się także przyciągnąć nowych klientów, a ich liczba wzrosła o ponad 202 tysiące w ciągu roku. Mimo, że rynek dość ospale reagował na dobre wyniki, wydaje się, że trend wzrostowy może zostać utrzymany.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here