Naga MarketsPlayWay [PLW], Celon Pharma [CLN] – Gorące spółki dniaPodczas poniedziałkowej sesji światło dzienne ujrzała najnowsza rekomendacja DM BDM, datowana na 5 października dla producenta gier PlayWay. Analitycy zalecają akumulację akcji spółki, którą wycenili na poziomie 606 zł, a więc sporo powyżej ostatnich maksimów. “Spółka po raz kolejny zaskoczyła swoimi wynikami dwukrotnie przebijając poprzedni rekord z III kw. 2019 roku. Dokonała tego m.in. portując na konsole flagowy tytuł jakim jest „House Flipper”, umiejętnie przyciągając do swojego aktualnego portfolio przy użyciu odpowiedniego marketingu, cross-promocji i wyprzedaży graczy, których przez pandemię COVID-19 w tym okresie przybyło” – podano w uzasadnieniu.

  • PlayWay wyceniony na 606 zł w najnowszej rekomendacji
  • Na wykresie ruch korekcyjny
  • Celon Pharma kończy II fazę ważnych badań

Dużą wagę wskazano także do okresu debiutów kilku ważnych gier – “Pragniemy zauważyć, że zbliżamy się dużymi krokami do długo wyczekiwanych debiutów gier z największymi wishlistami i potencjałem monetyzacji: „Junkyard Simulator”, „Bum Simulator”, „Mr. Prepper” i wiele innych, a to w połączeniu z wyżej wspomnianymi narzędziami sprzedażowymi i bezcennym doświadczeniem będzie owocowało dalszą poprawą wyników w przyszłych okresach” – podkreślono w raporcie.

Wyższa rekomendacja

Na wykresie mamy okres korekty po wybiciu jakie nastąpiło po opublikowaniu wyników kwartalnych. Pierwsza szansa na zakończenie korekty może pojawić się przy wsparciu okoli 500 zł.

playway


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Obiecujące wyniki badań

Biotechnologiczna spółka Celon Pharma poinformowała o zakończeniu analizy wyników badania klinicznego II fazy leku opartego na esketaminie u pacjentów z depresją jednobiegunową. Mimo, że próba badawcza nie była długa, a czas badań to tylko 6 tygodni to jednak wnioski są dość istotne dla dalszych prac nad lekiem. W badaniu II fazy wzięło udział 89 pacjentów z depresją lekooporną, zdefiniowaną jako brak odpowiedzi na co najmniej 2 dopuszczone do obrotu leki przeciwdepresyjne.

celon pharma

Z badań wynika, że lek jest dobrze tolerowany, a zdaniem spółki, wyniki pokazują jasny sygnał efektywności leku. Uzyskane dane kwalifikują lek do dalszego rozwoju klinicznego na większych populacjach. Warto dodać, że spółka planuje sprzedać ten lek wyspecjalizowanym firmom, a obecnie jest już przynajmniej 7 chętnych na kupno. Wydaje się więc, że w dłuższej perspektywie, akcje spółki mogą zachowywać się relatywnie dobrze.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here