Naga MarketsPlayWay obejmuje 25% akcji Codeaddict! Rozmowa z Sebastianem GolińskimGrupa PlayWay, która znana jest inwestorom z tego, że posiada w swoich zasobach wiele zespołów produkcyjnych, objęła 25% akcji Codeaddict, która dostarcza rozwiązana webowe oraz mobilne, a w ostatnim czasie mocno skręca w stronę gamedevu. Podpisana współpracy ma pozwolić spółce Codeaddict na wykorzystanie możliwości dystrybucyjnych, czy też sprzedażowych, które posiada PlayWay – wskazuje Sebastian Goliński w rozmowie z Comparic24.

• Grupa PlayWay obejmuje 25% akcji Codeaddict!
• Spółka przede wszystkim chce wykorzystać posiadane przez grupę know-how.
• Równocześnie prowadzone są rozmowy dot. przejęcia Nessie Research Lab.

Te artykuły również Cię zainteresują
Współpraca z PlayWay

– Najważniejszym postanowieniem umowy jest fakt, iż PlayWay wchodzi do spółki Codeaddict na 25% udziałów. Jest to rzeczywiście przełomowy dla nas krok w stronę gamedev i już widzimy wyniki współpracy z PlayWay. Przez ostatni miesiąc dwa blisko współpracowaliśmy, aby wypracować co będzie naszym pierwszym tytułem, w którą stronę będziemy chcieli rozwijać własny zespół gamedev. Największym już zrealizowanym postanowieniem (tej umowy) jest wprowadzenie PlayWay na akcjonariat Coddeaddict. – podkreśla CEO Codeaddict.

Zobacz również: ASBIS podwaja zyski i wypłaca wysoką dywidendę. Analiza Konrada Książaka

Jak wskazuje Sebastian Goliń, w rozmowie z Comparic24, nawiązana współpraca zagwarantuje spółce dostęp do możliwości sprzedażowych i dystrybucyjnych, czy też know-how prezentowanego przez grupę PlayWay. Spółka liczy więc przede wszystkim na pomoc o charakterze merytorycznym, która może ułatwić osiągnięcie finalnego sukcesu.

Codeaddict wypuszcza Bayes Esport

Codeaddict jest spółką, która dostarcza rozwiązania webowe i mobilne na podstawie autorskiego silnika. Aktualnie firma wyraźnie skręca w stronę gamedevu i rozwijania własnych tytułów gamingowych, jednak gałąź software development dalej jest rozwijana.

W grudniu spółka poinformowała o udostępnieniu swojej aplikacji e-sportowejBayes Esport”, która daje dostęp fanom i gamerom (raczej użytkownikom nieprofesjonalnych) do całego zestawu danych statystycznych, takich jak rankingi, informacje o eventach, statystyk graczy itd. Aktualnie aplikacja ta jest darmowa dla użytkowników, natomiast z czasem pojawić ma się również wersja subskrypcyjna (płatna), skierowana w stronę profesjonalnych graczy.

– Tworzymy docelowo hub, w którym będzie można trafić na wszystkie informacje dotyczące świata e-sport. Rozpoczynaliśmy od gry fortnite, natomiast rzeczywiście dużo więcej będzie się tam działo w ciągu najbliższych miesięcy. – wskazuje Sebastian Goliń.

Nessie Research Lab na sprzedaż?

W okolicach połowy lutego w swoich komunikatach ESPI spółka poinformowała, że ma chęć przejęcia Nessie Research Lab, która jest firmą zajmującą się procesowym wsparciem sprzedaży w branży IT. Jest to w pewnym sensie outsourcing zespołu sprzedażowego, z czego od wielu miesięcy korzysta właśnie Codeaddict.

– Wiemy, że te kompetencje sprzedażowe, umiejętności zespołu sprzedażowego są bardzo trudne do zbudowania wewnętrznie. Zresztą wszyscy prowadzący biznes, nie tylko w IT, ale we wszystkich sektorach, z tą sprzedażą walczą. Cały czas zastanawiamy się jak to lepiej robić i optymalizować. Wprowadzenie tak dużej wiedzy do spółki, którą posiadają dziewczyny z Nessi, pozwala nam dużo tych etapów rozwoju przeskoczyć, stąd wyszliśmy z propozycją przejęcia. – tak plany spółki określił jej CEO, Sebastian Goliń.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania walut | btc prognozy | kursy kryptowalut wykres | lotos notowania | co to znaczy blik |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here