Naga MarketsPlayway liderem na warszawskim parkiecie. WIG20 czeka na pokonanie kluczowego oporuWczorajsza sesja na warszawskim parkiecie zdecydowanie nie zapisze się w historii. Zmiany WIG20 o 0,04% i szerokiego WIG o 0,18% najlepiej opisują stan rynku w środę. Zwracamy uwagę, iż na wszystkich warszawskich indeksach po dynamicznej fali wzrostowej, która miała miejsce od początku bieżącego miesiąca, notowania dotarły do poziomu lokalnych ekstremów z lipca.

WIG20 walczy ze strefą oporu 1860-1884 pkt. Rynki bazowe z wpływem na parkiet krajowy

W związku z powyższym obecnie znajdujemy się w otoczeniu sprzyjającym realizacji zysków. Aby kontynuować trend wzrostowy WIG20 musi pokonać strefę 1860 – 1884 pkt. która to obecnie stanowi kluczowy opór. W segmencie małych spółek również widać wyraźny opór na poziomie lipcowego maksimum na 15 197 pkt. We wtorek notowania osiągnęły lokalne ekstremum jedynie 20 pkt. niżej, co zachęciło kupujących do realizacji zysków, które obserwowaliśmy także wczoraj. Najbliższy wybicia wydaje się mWIG40, który to w poniedziałek już był na wyższych poziomach od lipcowego szczytu na poziomie 3753 pkt., niemniej jednak zamknięcie notowań nastąpiło poniżej tego poziomu. Powyższe składa się na jeden spójny obraz warszawskiego parkietu, który jest bliski pokonania lipcowych maksimów, co oznaczałoby siłę strony popytowej i pozwalałoby oczekiwać kontynuowania trendu wzrostowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Katalizatorem wybicia na warszawskim parkiecie może być sytuacja na rynkach bazowych. DAX30 również mierzy się z analogicznymi wyzwaniami jak WIG20. Inwestorzy w Stanach Zjednoczonych są bliscy natomiast osiągnięciu nowego historycznego szczytu na S&P 500. Wydaje się, iż obecnie otoczenie rynkowe sprzyja kupującym i łamaniu oporów. Informacje o szczepionkach pozwalają pozycjonować się pod ożywienie gospodarcze w przyszłym roku, a to doskonale wpisuje się w popularny rajd Świętego Mikołaja, czyli potwierdzoną sezonowość wyższych stóp zwrotu pod koniec roku kalendarzowego

Wśród liderów w dniu wczorajszym na warszawskim parkiecie warto zwrócić uwagę na Playway (+6,23%), CCC (+4,33%), czy Budimex (+3,2%). Z drugiej strony negatywnie wyróżniały się Mercator (-4,62%), Dino (-4,59%), czy 11 Bit (-4,52%).

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

W dniu dzisiejszym rynek amerykański pozostanie zamknięty w związku z Świętem Dziękczynienia, co historycznie przekładało się na zmniejszoną aktywność także na europejskich parkietach, w tym na rynku w Warszawie. Biorąc pod uwagę bliskość kluczowych poziomów oporów na wszystkich głównych warszawskich indeksach, w wypadku braku napływu niespodziewanych informacji dla inwestorów, w dniu dzisiejszym należy spodziewać się względnie spokojnej sesji, na której widoczna może być w dalszym ciągu chęć realizowania zysków.

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here