TMS


“Zarząd PlayWay […] informuje, że gra ‘House Flipper’, która miała swoją premierę na platformie Steam w dniu 17.05.2018 r. już w pierwszej dobie sprzedaży zwróciła wszystkie koszty produkcji i marketingu. Pierwsza doba sprzedaży w sklepie Steam trwała od godz. 17.00 polskiego czasu w dniu 17.05.2018 r. do godz. 9.00 w dniu 18.05.2018 r. Wedle szacunkowych danych posiadanych przez spółkę, w ciągu pierwszych 72 godzin sprzedaży do klientów w sklepach online, oraz w dystrybucji detalicznej trafiło ponad 80 tys. sztuk gry” – czytamy w komunikacie.

“House Flipper” 17 maja znajdował się na 1 pozycji w tzw. Steam Global Sale, a w drugiej dobie sprzedaży plasował się na pozycjach od 2 do 3, podano także.

Wytworzenie gry razem z budżetem marketingowym kosztowało poniżej 550 tys. zł. Wydawcą gry jest Frozen District, w której to PlayWay posiada 80% udziałów w kapitale zakładowym, przypomniano.

“Obecnie trwają prace nad rozwojem gry oraz planowaniem kolejnych dodatków i usprawnień. Z uwagi na sukces gry w wersji na PC przyśpieszone zostały prace nad wersjami na konsole Xbox One i PlayStation 4. Wersja mobilna gry jest produkowana już od kilku miesięcy” – czytamy także.

Od samego rana kurs akcji rośnie o blisko 14%. Wydaje się, że na fali hossy panującej wśród producentów gier, można spodziewać się, że niebawem spółka odnotuje nowe maksima trendu wzrostowego.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here