Naga MarketsLogo playwayGamePlanet, w którym PlayWay docelowo będzie posiadać 72,4% udziału, wybrało ponad 20 preprodukcji i planuje produkować minimum kilkanaście gier rocznie, przy bardzo dużym wsparciu jednego z głównych akcjonariuszy tj. Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowca w Płocku, podał PlayWay.

PlayWay: GamePlanet będzie produkować minimum kilkanaście gier rocznie

31 lipca br. PlayWay nabył od osoby fizycznej 94,1 tys. szt. (94,1% w kapitale zakładowym) spółki GK III S.A. za kwotę 19,8 tys. zł. Jednocześnie nadzwyczajne walne zgromadzenie GK III dokonało zmiany nazwy firmy GK III na GamePlanet, podano.

“Również w dniu 31.07.2020 r. zostało uchwalone podwyższenie kapitału zakładowego, w wyniku którego GamePlanet pozyska od podmiotów trzecich kwotę 1,35 mln zł na dalszy rozwój” – czytamy w komunikacie.

Ostatecznie udział PlayWay w kapitale zakładowym GamePlanet będzie wynosił 72,4%, wskazano.

Te artykuły również Cię zainteresują

Głównym przedmiotem działalności GamePlanet będzie skupowanie pomysłów (preprodukcji) na gry i ich dalsze wdrożenie do pełnej produkcji w ramach grupy kapitałowej spółki.

“Obecnie zostało wybranych już ponad 20 preprodukcji. Docelowo GamePlanet będzie produkować minimum kilkanaście gier rocznie, przy bardzo dużym wsparciu jednego z głównych akcjonariuszy, tj. Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowca w Płocku” – napisano w komunikacie.

PlayWay, który w 2016 roku zadebiutował na rynku głównym GPW, to inkubator zespołów deweloperskich, które tworzą gry komputerowe i mobilne w oparciu o pomysły własne oraz pomysły opracowane w centrali spółki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here