Naga MarketsPlayWay był wczoraj jednym z najsłabszych walorów w indeksie mWIG40Wczorajsza sesja zakończyła się niewielką zniżką kluczowych indeksów na Wall Street, na europejskich parkietach również zabrakło większych zmian. Dziś o godz. 13:45 Europejski Bank Centralny opublikuje decyzje w sprawie stóp procentowych, a o godz. 14:30 odbędzie się konferencja prezes EBC Christine Lagarde. Rynek nie spodziewa się żadnych zmian w obecnej polityce monetarnej, ale inwestorzy mogą skupić uwagę na projekcjach makroekonomicznych, czy na sygnałach zmian w programie skupu aktywów.

PlayWay odnotował wczoraj 4,2 procent straty, kluczowym wydarzeniem było posiedzenie RPP

Krajowy indeks WIG20 przecenił się wczoraj o 0,9%, ale indeksom mWIG40 i sWIG80 udało się jednak zamknąć dzień symbolicznie powyżej punktu odniesienia. Wśród blue chipów najmocniej potaniały spółki z sektora energetycznego – PGE (-4,3%) i Tauron (-3,7%). Spółkom nie pomaga konflikt narastający wokół kopalni w Turowie, do czeskiego pozwu jako strona dołączyła wczoraj Komisja Europejska. Według zapowiedzi czeskiej strony wycofanie pozwu może nastąpić dopiero po podpisaniu umowy z Polską, nad którą obecnie wciąż trwają prace. Najmocniejszym walorem w indeksie największych spółek był CD Projekt (+3,2%).

Te artykuły również Cię zainteresują
W indeksie mWIG40 największą stratę również odnotowała spółka z branży energetycznej – Enea (-4,4%), równie słabą sesję zaliczył PlayWay (-4,2%). Liderem wzrostów w indeksie został Comarch (+5,4%), tym samym zbliżył się w okolice swoich historycznych maksimów. W indeksie sWIG80 drugą z rzędu, istotną, przecenę odnotował Mirbud (-5,1%), na przeciwległym biegunie dominował Cognor (+6,5%) – spółka planuje emisję obligacji o łącznej wartości 200 mln zł, celem spłaty obecnego zadłużenia i finansowania przyszłych inwestycji.

WIG w układzie dziennym
WIG w układzie dziennym

Kluczowym wczorajszym wydarzeniem było posiedzenie RPP – Rada nie zaskoczyła inwestorów i pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie, zapowiedziano kontynuację skupu aktywów i możliwość stosowania interwencji walutowych, przywrócono również stwierdzenie, że polityka NBP stabilizuje inflację w celu w średnim terminie i sprzyja utrwaleniu ożywienia. Przywrócenie tych stwierdzeń w komunikacie i brak zaostrzenia retoryki można odczytywać jako gołębie nastawienie, na co reaguje lekko osłabiająca się krajowa waluta.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania dax | kurs dolara live | akcje wp | jak kupić ethereum | kurs santander | akcje pko | kurs euro usd |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here