Naga MarketsPlayWay, który w 2016 roku zadebiutował na rynku głównym GPW, to inkubator zespołów deweloperskich, które tworzą gry komputerowe i mobilne w oparciu o pomysły własne oraz pomysły opracowane w centrali spółki. Spółka opublikowała rano raport za II kwartał. Poniżej najważniejsze dane z publikacji.

Spółka zanotowała 15,55 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kwartale 2018 roku  wobec 1,24 mln zł zysku w II kwartale 2017 roku.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 25,25 mln zł w II kwartale 2018 roku wobec 5,04 mln zł rok wcześniej.

Wynik operacyjny wyniósł 18,75 mln zł wobec 2,3 mln zł zysku rok wcześniej.

Od stycznia 2018 roku spółka wypracowała w sumie 30,35 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 3,11 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 34,26 mln zł w porównaniu z 11,06 mln zł rok wcześniej.

“Najważniejsze dla wyników finansowych okazały się gry Farm Manager 2018, Car Mechanic Simulator 18 Android, oraz House Flipper. Ta ostatnia gra wyprodukowana przez spółkę zależną Frozen District sp. z o.o. ( w której PlayWay S.A. posiada 80% udziałów) okazała się znaczącym sukcesem spółki. Gra zainaugurowała na pierwszym miejscu ‘Globalne bestsellery Steam’, co jest wielkim sukcesem dla gry niskobudżetowej, oraz do końca drugiego kwartału utrzymywała się wysoko w rankingach sprzedaży” – napisano w raporcie.

Sytuacja na wykresie

Akcje drożeją od rana o niespełna 2%. Sesja przebiega jak na razie w bardzo spokojnym tempie. Wydaje się, że obecne odbicie od linii trendu dociera do kluczowego miejsca. Mowa o linii bessy łączącej dwa poprzednie szczyt. Mocne wybicie pozwoliłoby myśleć o powrocie na maksima, z drugiej strony, równie realnym scenariuszem, biorąc pod uwagę słabość naszego parkietu, jest ponowne zejście na dobrze respektowaną linię trendu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here