Naga MarketsPlayboy wraca na amerykańską giełdę. Deal warty niemal 425 mln USDPlayboy Enterprises jest bliski zaklepania dealu, który pozwoli na powrót na notowany rynek. Jak wynika z informacji ludzi z branży umowa połączenia z Mountain Crest Acquisition Corp. spowoduje wzrost wartości magazynu Playboya do 425 mln dol., wliczając w to długi.

  • Playboy w tym roku przestał wydawać papierową wersję swojego kultowego magazynu.
  • Był on wydawany przez ponad 67 lat.
  • Playboy Enterprises było już notowane na amerykańskiej giełdzie, jednak w 2011 roku firma przeniosła się na rynek prywatny

Playboy bliski powrotu na giełdę

Playboy jest dość blisko powrotu na giełdę, a popularnej męskiej marce ma umożliwić to połączenie z Mountain Crest Acquisition Corp., które w tym momencie notowane jest na NASDAQ.

Popularna męska marka wraca na giełdę po 9 latach od jej opuszczenia. Przejście na prywatny rynek miało miejsce w 2011 roku przez operację opiewającą na sumę 207 mln dol., w której uczestniczył jeszcze sam Hugh Hefner, założyciel Playboya. Niestety, legendarny redaktor naczelny odszedł 3 lata temu we wrześniu 2017 roku.

Według branżowych informacji, umowa z Playboyem może zostać ogłoszona przez Mountain Crest jeszcze w tym miesiącu, jednak zdaniem ekspertów ryzyko niepowodzenia negocjacji jest spore.

Mountain Crest obecnie prowadzi rozmowy z inwestorami, którzy zagwarantowaliby około 100 mln dol. funduszy w formie inwestycji prywatnych w publiczne akcje. Strony na ten moment pozostają anonimowe. Komentarza odmówił CEO Mountain Crest, Suying Liu. Przedstawiciele Rizvi Traverse Management, który obecnie zarządza Playboy Enterprises również nie udzielili więcej informacji na temat umowy.

Zobacz również: Elon Musk nie przekonał inwestorów! Akcje Tesli spadły o ponad 16 proc.

Plus500

Wiadomo jednak, że Mountain Crest wcześniej w tym roku poprzez pierwszą ofertę publiczną uzyskał 50 mln dol. środków na zakup prywatnej spółki akcyjnej, która miałaby potem zostać przeniesiona na rynek publiczny. Ten rodzaj działania poprzez spółki typu SPAC, jaką jest Mountain Crest, stał się dość popularnym sposobem na wchodzenie na rynek publiczny jako alternatywa dla IPO.

Warto zaznaczyć, że Playboy w tym roku przestał wydawać swój niegdyś niezwykle popularny magazyn. Kończy to niemal 70-letnią historię gazety, która rozpoczęła się wydaniem pierwszej okładki kultowego magazynu z niezapomnianą Marylin Monroe w 1953 roku.

Przed Playboyem stoi zatem niełatwe zadanie umiejętnego przebranżowienia w markę lifestyle’ową. Firma rozważa także przejście w branżę erotyczną.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here