Naga MarketsPlay2Chill z ponad 16-procentowym wzrostem przychodów netto w III kwartale br.
Tomasz-Róziecki-Play2Chill-Prezes-Zarządu.jpg

Play2Chill, notowany na NewConnect producent i wydawca gier na PC, konsole i urządzenia mobilne z segmentu Indie Premium, wypracował w trzecim kwartale br. ponad 258 tys. zł przychodów netto. To wynik o 16 procent wyższy w porównaniu do osiągniętego w analogicznym okresie 2020 roku.Narastająco, od stycznia do września br., spółka wypracowała 646 tys. zł przychodów netto, co w porównaniu r/r oznacza wzrost o ponad 33 procent. Już 17 listopada do sprzedaży w sklepie Steam trafi największy tytuł studia – Motorcycle Mechanic Simulator 2021.

Play2Chill opublikowało dane za III kwartał 2021 r.

Trzeci kwartał br. był dla nas bardzo intensywny, ze względu na prowadzone prace developerskie nad funkcjonalnościami w grze Motorcycle Mechanic Simulatorze. Premiera tej gry odbędzie się już 17 listopada na platformie Steam. Aktualny przyrost dzienny na Wishliście wynosi około 300-400 nowych zapisów. Premiera, oprócz tradycyjnej dostępności w serwisie Steam, przewiduje sprzedaż w formie tzw. bundli, co powinno zwiększyć atrakcyjność oferty dla potencjalnego gracza. – mówi Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill.Z uwagi na inwestycje w produkcję gry Motorcycle Mechanic Simulator 2021 oraz działania marketingowe i produktowe tego tytułu, w trzecim kwartale br. odnotowaliśmy stratę netto – dodaje.

Motorcycle Mechanic Simulator 2021 to autorska gra z portfolio produkcyjnego Play2Chill, która do tej pory została dodana do Wishlisty przez ponad 132 tys. użytkowników platformy Steam. Udostępniony 4 czerwca prolog tytułu, został pobrany ponad 570 tys. razy, a gra notuje bardzo dobre oceny graczy, obecnie 87% pozytywnych recenzji. Mechanika gry obejmuje zakup, naprawę, renowację i kreowanie swojego wymarzonego motocykla, a także jazdy testowe.

Cena gry została ustalona na 19,99 USD, a w momencie premiery na platformie Steam przewidziana jest promocja, dzięki której gracze będą mogli nabyć produkt z 10-proc. zniżką. Spółka przygotowała także cross-promocję banerową z około 90 grami.Budżety gry wyniósł ok. 1,2 mln zł. Współwydawcą Motorcycle Mechanic Simulator 2021 jest PlayWay.

Listopad to trudne okno premierowe, ale robimy wszystko, żeby odczarować ten okres. Liczymy, że cross-promocja z takimi tytułami jak Car Mechanic Simulator, czy Tank Mechanic Simulator mocno nam w tym pomoże–mówi Tomasz Róziecki.

Notowana na NewConnect spółka Play2Chill aktualnie pracuje nad wersjami demonstracyjnymi gier, takich jak Aztec Empire, którą planuje zaprezentować w pierwszej połowie 2022 roku, czy przygotowywaną przez zespół FrogVille Games – Far North Survival.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr akcje rekomendacje | lotos gpw | nasdaq notowanie | złotówka | euro cena | kurs dolara prognozy 2020 | rynek kryptowalut |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here