Naga MarketsPlay2Chill z 76-procentowym wzrostem przychodów netto ze sprzedaży w drugim kwartale 2021 r.
Tomasz Róziecki, prezes Play2Chill S.A.

Play2Chill, notowany na NewConnect producent i wydawca gier na PC, konsole i urządzenia mobilne, wypracował w drugim kwartale br. ponad 240 tys. zł przychodów netto ze sprzedaży,co stanowi wzrost o 76 proc. w porównaniu do wyniku w analogicznym okresie 2020 roku.Spółka w dalszym ciągu realizuje przyjętą strategię polegającą na produkcji gier z segmentu Indie Premium.W czerwcu Play2Chill zaprezentowała prolog swojej najważniejszej gry Motocycle Mechanic Simulator 2021 i jednocześnie rozwijała inne projekty na PC, takie jak Aztec Emipre oraz Far North Survival, których prologi mają zostać udostępnione jeszcze w tym roku.

Play2Chill zwiększyło swoje przychody netto o 76%

– Drugi kwartał 2021 roku to w dalszym ciągu realizacja założeń strategii rozwoju studia w obszarach produkcyjnym, marketingowym i produktowym, czego wymierne korzyści są już teraz widoczne. Ponad 240 tysięcy złotych przychodów netto ze sprzedaży to wynik lepszy aż o 76 procent od osiągniętego w analogicznym okresie 2020 roku –mówi Tomasz Róziecki, prezes Play2Chill S.A.Obecnie większość naszych zasobów koncentruje się na finalizacji prac nad naszym flagowym projektem, jakim jest Motorcycle Mechanic Simulator 2021.Premiery naszych gier są realizowane w oparciu o współpracę z grupą PlayWay, co niesie ze sobą dodatkowe korzyści marketingowe – dodaje.

Strategia biznesowa Play2Chill koncentruje się na produkcji średnio budżetowych gier symulacyjnych, strategicznych oraz survivalowych na komputery osobiste, konsole i urządzenia mobilne. Produkcje tworzone przez studio zaliczane są do kategorii gier „Indie Premium”. W perspektywie długookresowej spółka planuje rozwój działalności w obszarze wydawniczym poprzez przejmowanie oraz portowanie gier od zewnętrznych deweloperów na konsolę Nintendo Switch, atakże wsparcie wydawnicze podmiotów powiązanych ze spółką, takich jak FrogVille Games.

W ramach realizacji tego założenia, w marcu, Play2Chill zawarła umowę z węgierskim studiem Full Screen Kft, której przedmiotem jest portowanie i wydanie gry Bugvasion TD na Nintendo Switch. Dystrybucja tytułu w tej wersji obejmować będzie rynek globalny, a premiera planowana jest w drugiej połowie br.

Motorcycle Mechanic Simulator 2021 to autorska gra z portfolio produkcyjnego Play2Chill, która została dodana do Wishlisty przez ponad 110 tys. użytkowników platformy Steam. Udostępniony 4 czerwca prolog tytułu, pobrało do tej pory ponad 430 tys. graczy. Oceny graczy na poziomie 86% pozytywnych recenzji, przełożyły się na wynik „Very Positive”, a średnia z ostatnich 30 dni waha się między 89%-90% pozytywnych recenzji. Premiera pełnej wersji na PC zaplanowana jest na czwarty kwartał br.”.

– Darmowy prolog MMS21 został już aktywowany ponad 430 tysięcy razy, a powracający gracze po ponad dwóch miesiącach od premiery, dają nam jasny sygnał, że gra posiada ogromny potencjał sprzedażowy i może monetyzować się w perspektywie długookresowej.Premiera pełnej wersji zaplanowana jest w czwartym kwartale 2021 roku – mówi Tomasz Róziecki.- Staramy się dostarczyć graczom jak najlepszy produkt.Pozytywne oceny graczy są aktualnie na poziomie 86 proc.–podsumowuje prezes zarządu spółki.

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here