Naga MarketsPlay2Chill SA publikuje wyniki finansowe za pierwszy kwartał br.Play2Chill, notowany na NewConnect producent i wydawca gier na PC i konsole, w pierwszym kwartale br. osiągnął przychody netto ze sprzedaży na poziomie blisko 148 tys. zł, co stanowi wynik zbliżony do raportowanego w analogicznym okresie 2020 roku. Spółka w dalszym ciągu realizuje przyjętą strategię inwestycyjną.

Play2Chill osiągnął przychody netto ze sprzedaży na poziomie blisko 148 tys. zł

W tym okresie zaprezentowała demo swojej najważniejszej gry Motocycle Mechanic Simulator 2021 i jednocześnie rozwijała inne projekty na PC – Aztec Emipre oraz Far North Survival, których prologi mają zostać udostępnione jeszcze w tym roku.

Te artykuły również Cię zainteresują


Fed nieco bardziej „jastrzębi”Pierwszy kwartał 2021 był dla nas bardzo intensywnym, a jednocześnie satysfakcjonującym okresem. Rok rozpoczęliśmy od realizacji bardzo ważnego zadnia, jakim był pierwszy test wśród graczy naszej flagowej produkcji Motorcycle Mechanic Simulator 2021. Powołaliśmy również spółkę zależną, FrogVille Games, w której portfolio znajdą się takie tytuły jak Far North Survival oraz Restoration Master – mówi Tomasz Róziecki, prezes Play2Chill SA. – Wynik finansowy netto w minionym kwartale, jest naturalnym następstwem fazy inwestycyjnej, w której obecnie znajduje się spółka. Realizujemy przyjęte założenia zgodnie z planem i mamy nadzieję, że efekty tych działań przełożą się na dobry odbiór i zadowalającą sprzedaż naszych gier – dodaje.

Strategia biznesowa Play2Chill koncentruje się na produkcji średniobudżetowych gier z gatunku symulacyjno-strategicznych oraz symulacyjnych w wersji na komputery osobiste i konsole. W perspektywie długookresowej Play2Chill planuje rozwój działalności w segmencie wydawniczym poprzez przejmowanie oraz portowanie gier od zewnętrznych deweloperów na konsolę Nintendo Switch, a także wsparcie wydawnicze podmiotów powiązanych ze spółką, takich jak FrogVille Games.

W ramach realizacji tego założenia, w marcu, spółka zawarła umowę z węgierskim studiem Full Screen Kft, której przedmiotem jest portowanie i wydanie gry Bugvasion TD na Nintendo Switch. Dystrybucja tytułu w tej wersji obejmować będzie rynek globalny, a premiera planowana jest w drugiej połowie br.

Obecnie twórcy finalizują prace nad prologiem Motorcycle Mechanic Simulator 2021, który ma ukazać się jeszcze w tym kwartale. W związku z planowanym udostępnieniem materiału, na graczy czeka szereg nowości, m.in. inny sposób renderowania grafiki, która znacząco zmienia odbiór wizualny gry, dodatkowe funkcjonalności, takie jak swobodna customizacja karoserii, czy jazda motocyklem oraz nowy typ pojazdu. Następnym krokiem będzie premiera pełnej wersji gry na PC.

W styczniu Play2Chill udostępniło demo MMS 2021. Celem takiego działania, poza aspektem marketingowym, było zbudowanie aktywnej społeczności, która zaangażowała się w dopracowanie pełnej wersji gry. – Strategia promocji oraz testowania jaką przyjęliśmy w przypadku publikacji wersji demonstracyjnej MMS 2021 okazała się bardzo skuteczna. Od stycznia do marca w demo zagrało ponad 60 tys. osób, z czego ponad 60 proc. z tej grupy dodało tytuł do wishlisty. Mamy nadzieję, że publikacja prologu przełoży się na zwiększone zainteresowanie naszym autorskim projektem – mówi Tomasz Róziecki.

Do końca br. w portfolio Play2Chill mają ukazać się materiały demonstracyjne innych gier, takich jak Aztec Empire, czy Far North Survival, przygotowywanej przez zespół FrogVille Games.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forex waluty w czasie rzeczywistym | kurs euro wykres | benefit kurs | dow jones online | s p 500 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here