Naga MarketsPlay2Chill powołuje spółkę zależną FrogVille GamesPlay2Chill, notowany na NewConnect producent gier wideo na PC, konsole i urządzenia mobilne, wspólnie z innymi podmiotami, powołał spółkę zależną – FrogVille Games i objął w niej 40 proc. udziałów. Główna działalność nowo powstałej firmy będzie tożsama z modelem biznesowym Play2Chill. Pierwszym projektem FrogVille Games będzie stworzenie grywalnej wersji Restoration Master oraz zbadanie potencjału sprzedażowego trzech autorskich produkcji.

Play2Chill zakłada nową spółkę i obejmuje w niej 40 proc. udziałów

– Decyzja o założeniu FrogVille Games oraz objęciu w niej udziałów to efekt naszej współpracy z zespołem tworzącym studio, który pracuje z nami przy grach Far North oraz Restoration Master. Członkowie teamu mają duże ambicje i świetne pomysły, które idealnie wpisują się model developerski oraz wydawniczy Play2Chill. Liczymy, że połączenie naszej pasji do gier i uzupełnienie jej różnorodnymi kompetencjami pozytywnie przełożą się na efekty naszych wspólnych tytułów – mówi Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill. – Powołanie spółki zależnej tożsamej z naszą działalnością to dla nas ważny krok do przyspieszenia produkcji i dostarczania większej liczby gier, co jest jednym z kluczowych założeń rozwoju naszej spółki – dodaje Tomasz Róziecki.

Te artykuły również Cię zainteresują
W pierwszej kolejności FrogVille Games skupi się na stworzeniu grywalnej wersji Restoration Master. To średniobudżetowa propozycja tworzona w oparciu o popularne w serwisie YouTube filmy typu restoration. Fabuła rozegra się w dobrze wyposażonym w narzędzia garażu i będzie nastawiona zarówno na tryb jedno- jak i wieloosobowy. Projekt zostanie w całości sfinansowany i zrealizowany przez FrogVille Games. W pierwszej kolejności tytuł będzie dostępny na PC, jego wydawcą będzie Play2Chill.

FrogVille Games w najbliższym czasie zajmie się także zbadanie potencjału sprzedażowego trzech autorskich produkcji.

Kapitał zakładowy nowej firmy wynosi 10 tys. zł i dzieli się na 200 udziałów – po 50 zł każdy. Play2Chill jest właścicielem 80 udziałów, co stanowi 40 proc. w kapitale zakładowym spółki. Pozostałe udziały objęli deweloperzy oraz inwestorzy finansowi.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analizy gieldowe | kurs akcji pkn orlen | rekomendacje giełdowe | notowania pkn orlen | akcje lotosu |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here