Naga MarketsPlay2Chill [P2C], Cherrypick Games [CHP] – Gorące spółki dniaProducent gier z Grupy PlayWay – Play2Chill poinformował w miniony piątek o swoich wynikach za IV kwartał 2020 roku. Spółka wypracowała w tym okresie ponad 0,2 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 15% rok do roku. Narastająco, od stycznia do grudnia, przychody netto ze sprzedaży wyniosły prawie 0,7 mln zł, co w porównaniu z niespełna 0,48 mln zł osiągniętymi w 2019 roku oznacza wzrost o 45%. Tak mocne wyniki zaskakują, gdyż spółka nie wydała ostatnio żadnej gry, a w dodatku spore koszty pochłania praca nad najważniejszym projektem „Motorcycle Mechanic Simulator”, którego premiera zaplanowana jest na połowę roku.

    • Play2Chill czeka na debiut „Motorcycle Mechanic Simulator”
    • Cherrypick Games wyda jeden z największych hitów na Nintendo

„Nadchodzące miesiące będą bogate w premiery tytułów z naszego portfolia, co pozytywnie przełoży się na finanse studia. Mam nadzieję, że efekty konsekwentnie realizowanej przez nas strategii będą satysfakcjonujące dla akcjonariuszy spółki” – mówi Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill. Udostępnione demo kluczowej gry spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem i szybko awansowało o ponad 100 pozycji na liście życzeń portalu Steam. W okresie badania dema liczba graczy przekroczyła 50 tys., w tym czasie gra odnotowała wzrost wishlisty o ponad 30 tys. nowych zapisów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spadek kursu przy niskich obrotach

Innym kluczowym projektem jest także gra „Aztec Empire”, który także święci sukcesy na liście życzeń Steam. Ponadto, znany niemiecki miesięcznik o grach GameStar, uznał ją za najbardziej oczekiwaną grę strategiczną 2021 roku. Jest więc na co czekać, a duże zainteresowanie spółką było widać krótko po debiucie, kiedy kurs wzrósł w krótkim czasie do niemal 21,50 zł. Teraz mamy blisko 50% spadki, które odbywają się przy bardzo niskich obrotach. Wytracanie dynamiki spadku kursu, może sugerować, że cena akcji wróci do wzrostów.

play2chill


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Największy hit trafi na Nintendo Switch

Notowany na NewConnect producent gier mobilnych, spółka Cherrypick Games, poinformowała w miniony piątek o podpisaniu umowy z firmą Forestlight Games na wydanie jednej ze swoich najpopularniejszych gier „My Spa Resort” w wersji na Nintendo Switch. Do tej pory sprzedaż tytułu wygenerowała około 1,4 mln USD przychodów, a samą grę pobrano 3 mln razy.

„Uważamy, że gra My Spa Resort po przeniesieniu na platformę Switch ma szansę osiągnąć duży sukces, dlatego dołożymy starań, aby port gry był jak najlepiej przygotowany do wymogów tej platformy i oczekiwań graczy – powiedział Tomasz Mazur, prezes zarządu Forestlight Games. Jest to kolejna umowa współpracy, co powoli staje się znakiem rozpoznawczym spółki. Wcześniej firma zawarła umowy z takimi potentatami jak choćby Skillz oraz Huuuge Games. Ta druga spółka będzie wspierać grę „Solitaire” i niebawem zadebiutuje na warszawskim parkiecie, skąd czerpie się pewne nadzieje na polepszenie wyglądu notowań Cherrypick Games.

cherrypick games

Spółka ma za sobą spore spadki z lat 2018-19 i obecnie handlowana jest na historycznie niskich poziomach. Liczna współpraca z większymi podmiotami oraz wygrany proces sądowy, mają jednak przynieść znaczący wzrost przychodów. O tym, że spółka potrafi tworzyć gry, świadczyć może fakt, że jej największe hity „My Spa Resort” oraz „My Hospital” sprzedały się już w wielomilionowym nakładzie. Patrząc na wykres tygodniowy, wydaje się, że kurs powoli może wzrastać w kierunku głównego oporu przy 60 zł.

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funty | notowania nasdaq | notowanie kryptowalut | akcję lotos | wti |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here