Naga MarketsPlay2Chill [P2C], Celon Pharma [CLN] – Gorące spółki dniaJeden z niedawnych debiutantów, producent gier ze stajni PlayWay, spółka Play2Chill poinformowała wczoraj, że już w najbliższy czwartek udostępni na platformie Steam darmowe demo swojej flagowej gry – Motorcycle Mechanic Simulator 2021. Spółka spodziewa się, że gra odniesie sukces, gdyż nawiązuje do wielkiego hitu PlayWay czyli Car Mechanic Simulator. Recenzje i zainteresowanie wersją demo pozwoli ocenić jak duże są szanse na sukces tej gry. Premiera pełnej wersji projektu planowana jest w pierwszej połowie roku. Nakłady poniesione na proces przygotowania gry i jej marketing oscylują w granicach 1 mln zł.

    • Play2Chill już w czwartek pokaże DEMO Motorcycle Mechanic Simulator
    • To najważniejsza gra spółki w tym roku
    • Celon Pharma kończy z sukcesem etap badań

Co ważne, Play2Chill jest zarówno producentem oraz wydawcą tytułu. Spółka pracuje jednocześnie m.in. nad The Headsman, Aztec Empire oraz ogłoszonym w grudniu – Far North Survival, symulatorem przetrwania, który powstaje przy współpracy z FrogVille Games. Kurs pozytywnie zareagował a tę informację. Nadal jednak mamy do czynienia z fazą korekty po silnym impulsie tuż po debiucie spółki.

Te artykuły również Cię zainteresują
W czwartek DEMO kluczowej gry

Na wykresie nie ma co specjalnie analizować, ale warto zwrócić na podręcznikowe obroty czyli ich spadek w trakcie spadku ceny i wzrosty przy ruchu w górę, co jest charakterystyczne dla trendów wzrostowych.

play2chill


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Ekstremalnie pozytywny scenariusz

Spore wzrosty odnotowała wczoraj biotechnologiczna spółka Celon Pharma. Firma poinformowała o wynikach badania klinicznego II fazy leku opartego na esketaminie w depresji lekoopornej dwubiegunowej. W badaniu II fazy osiągnięto zakładany pierwszorzędowy punkt końcowy, definiowany jako znacząca, istotna statystycznie i klinicznie redukcja skali MADRS, w porównaniu z placebo w 2 tygodniu, we wszystkich testowanych dawkach.

Badania zakończyły się więc sukcesem dla spółki, co doprowadziło do wzrostu notowań na nowe, historyczne maksima. W komentarzu spółka przyznała, że taki wynik badań to tzw. scenariusz nr 4 – ekstremalnie pozytywny. Warto dodać, że lek był też dobrze tolerowany i nie występowały znaczące zdarzenia niepożądane.

clnpharma

Spółka spodziewa się pełnych danych klinicznych, łącznie z wynikami 6-tygodniowej dodatkowej obserwacji w ciągu najbliższych 8-12 tygodni. Jest więc na co czekać, ale głównym celem będzie pozyskanie partnera, który wykupi licencję. Dotychczasowe wyniki badań zwiększają na to szanse, tym bardziej, że spółka już wcześniej informowała, że jest sporo zainteresowanych.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here