Naga MarketsPlay2Chill [P2C], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaJeden z ostatnich debiutantów na rynku NewConnect, producent gier Play2Chill, poinformował wczoraj, że już w pierwszej połowie stycznia udostępni demo swojego największego tytułu – Motorcycle Mechanic Simulator 2021. Gra bazuje na wielkim hicie jakim był Car Mechanic Simulator. Spółka zapowiedziała także 5 premier w całym przyszłym roku, w tym dwie w pierwszym półroczu, właśnie wspomnianą grę oraz Aztec Empire. Motorcycle Mechanic Simulator jest najważniejszą obecnie grą studia i w drugim półroczu ma też trafić na konsole.

    • Play2Chill podaje plan na najbliższe półrocze
    • Kurs niedawnego debiutanta mocno odbija
    • Pozew zbiorowy przeciwko CD Projekt

Obie gry, mimo braku jeszcze kampanii marketingowej, mają wishlisty na poziomie, który już teraz zapewniałby udane debiuty i szybki zwrot kosztów produkcji. Spółka obecnie pracuje również nad innymi projektami, m.in. symulatorem kata –The Headsman. W grudniu Play2Chill ogłosiło także Far North Survival – tytuł z portfolio produkcyjno-wydawniczego. Symulator przetrwania, osadzony w pokrytym lodem obszarze za kołem podbiegunowym, powstaje przy współpracy z FrogVille Games. Wydaje się więc, że jest „pod co rosnąć”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mocne odbicie

Spoglądając na wykres, wygląda on podobnie jak debiuty większości spółek z grupy PlayWay, czyli pierwsze kilka dni cena spadała. Przy 7,75 zł spadki wyhamowały i doszło do odbicia, co może okazać się początkiem budowania pierwszego ruchu wzrostowego.

play2chill


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Wyhamowanie spadku ceny

Po Świętach mamy kontynuację zamieszania wokół CD Projekt. Wczoraj spółka otrzymała od współpracującej ze spółką kancelarii prawnej potwierdzenie złożenia przed Sądem Okręgowym USA dla okręgu Centralnej Kalifornii cywilnego pozwu zbiorowego, w którym pozywający domagają się ustalenia na drodze sądowej czy działania spółki i jej członków zarządu związane z premierą gry “Cyberpunk 2077” stanowiły naruszenie przepisów federalnych, poprzez m.in. wprowadzenie inwestorów w błąd doprowadzając tym samym do powstania strat po ich stronie. W pozwie nie podano kwoty roszczenia, a spółka już zapowiedziała aktywną obronę przed tym i podobnymi atakami.

cd projekt

23 grudnia spółka podała, że sprzedaż gry “Cyberpunk 2077” do 20 grudnia szacowana była na ponad 13 mln egzemplarzy. CD Projekt zapowiadał, że planuje serię aktualizacji gry “Cyberpunk 2077”, zaś w styczniu i lutym 2021 r. przewiduje łatki (patch) gry – razem te poprawki powinny wyeliminować większość najbardziej znaczących problemów występujących na konsolach poprzedniej generacji. Na wykresie widać pewne uspokojenie i informacje o pozwie nie robią większego wrażenia. W rejonie 250 zł zaczyna pojawiać się reakcja popytowa co sugeruje korekcyjne odbicie.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here