Naga MarketsPlay zmieni właściciela. Wezwanie po cenie 39 zł - zapiski giełdowego spekulantaNiewątpliwie gwiazdą pierwszej sesji tygodnia na warszawskim parkiecie była spółka Play. Mocniejszy wzrost rozpoczął się tutaj już w zeszły piątek, jednak dopiero w poniedziałek wszystko się wyjaśniło. Powodem odbicia jest chęć przejęcia spółki przez francuską grupę Iliad, która złożyła wstępną niewiążącą ofertę nabycia 100% akcji po 39 zł. Błyskawicznie więc notowania osiągnęły właśnie taki poziom, oscylujący w graniach historycznego maksimum notowań.

  • Będzie wezwanie na akcje Play
  • Nowy właściciel rozważy wycofanie spółki z giełdy

Rada dyrektorów Play zdecydowała się udostępnić Iliad oraz jej doradcom kluczową dokumentację dotyczącą spółki oraz jej grupy kapitałowej ze względu na rozpoczęcie badania due diligence w związku z potencjalną transakcją. Z kolei Iliad podał, że zapisy w wezwaniu na akcje Play Communications potrwają od 19 października do 17 listopada, br., a rozliczenie transakcji zaplanowane zostało na 25 listopada.

Play może zniknąć z giełdy

Transakcja ta sprawi, że Iliad stanie się szóstym co do wielkości operatorem telekomunikacyjnym w Europie. Nieco później pojawił się też komunikat ze strony Play, w którym spółka zaaprobowała umowę, będąc mocno przekonana o jej strategicznym dopasowaniu oraz potencjale tworzenia wartości dla akcjonariuszy Play.

play

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here