Naga MarketsPlay złożył korektę deklaracji podatku u źródła za 2015 i 2016 r.Spółka P4 – operator sieci Play – złożył deklaracje korygujące w zakresie wysokości pobranego przez Play jako płatnika podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) pobieranego od dochodów (przychodów) osiągniętych przez podatników niemających siedziby lub zarządu na terytorium RP za rok 2015 i 2016, podała spółka. Play jest zobowiązany do wpłaty na rachunek właściwego urzędu skarbowego podatku w kwocie 26 633 102 zł plus 10 667 643 zł odsetek ustawowych, podano także.

Złożone korekty odzwierciedlają ustalenia doręczonych wyników kontroli celno-skarbowych

“Złożone korekty odzwierciedlają ustalenia doręczonych wyników kontroli celno-skarbowych ww. rozliczeń prowadzonych przez Naczelnika Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu. W wyniku kontroli organ uznał, że Play był zobowiązany do poboru podatku od wypłacanych odsetek z tytułu emisji obligacji z zastosowaniem stawki 5%” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ustalenia organu przedstawione w wynikach kontroli za lata 2015 i 2016 mogą mieć wpływ na zobowiązania podatkowe Play w roku 2017 i skutkować obowiązkiem zapłaty zobowiązań podatkowych w kwocie łącznej co najmniej 13,5 mln zł powiększonych o należne odsetki podatkowe, podano także.

Play Communications jest właścicielem 100% udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play. Spółka zadebiutowała na GPW w lipcu 2017 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here