notowania akcji playKurs akcji jednego z największych w Polsce operatorów telekomunikacyjnych, spółki Play, rósł podczas środowej sesji o około 3,7%. Akcje drożały o 0,88 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 24,98 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego około 0,42% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, a patrząc na trwającą słabość szerokiego rynku, można być zadowolonym z wyniku spółki. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 24,88 zł. Była to kolejna sesja, która sugeruję presję na wybicie na nowe maksima. W sumie od początku roku akcje spółki drożeją już o około 30%.


Akcje Play – w trendzie wzrostowym od listopada 2018 roku

Spoglądając na wykres z dzienną skalą czasową, widać że absolutne minimum w historii notowań wypadło w połowie listopada ubiegłego roku. Od tego czasu notowania odrabiają straty. W 2019 roku zwyżka sięga już 30%. Powodem odbicia była nie tylko lekka poprawa wyników ale także podjęcie wysiłków w celu obniżenia sporego zadłużenia firmy. Jak widać, rynek docenia te starania. Na wykresie cena znajduje się blisko oporu przy 26,50 zł. Możliwe, że to jest najbliższy cel strony popytowej. Jeżeli jednak dojdzie do korekty, kolejne odbicie może pojawić się przy tegorocznej linii trendu wzrostowego.

wykres akcji play 15.05.2019
Kurs akcji Play 15.05.2019, źródło: xStation 5

Długo wyczekiwana poprawa wyników staje się faktem

Podczas wtorkowej sesji spółka pochwaliła się raportem z wynikami za pierwszy kwartał. Zysk w ujęciu EBITDA wyniósł 576,4 mln zł co oznacza ponad 11% więcej niż przed rokiem. Jest to także wynik sporo lepszy od oczekiwań analityków. Przychody wyniosły w tym okresie 1,686 mld zł co oznacza wzrost rok do roku o 3% i wynik także nieco powyżej prognoz. Najważniejszy jest jednak zysk netto. Ten wynik szczególnie może cieszyć, gdyż wyniósł 213,6 mln zł co oznacza poprawę względem poprzedniego roku o aż 40%.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here