Naga MarketsOstatnie rekomendacje analityków wskazują na wycenę spółki na poziomie około 175-180 zł, czyli dokładnie tam gdzie znajduje się strefa oporu w postaci nagromadzonej podaży czekającej na odpowiedni moment do realizacji tzw. overhead supply.

Play Way wyróżnia się na tle innych spółek gamingowych tym, że wyniki finansowe nie są uzależnione od wyprodukowania pojedynczej gry. Spółka produkuje wiele mniejszych gier, co pozwala jej na dywersyfikację przychodów i zmniejszenie ryzyka w przypadku niepowodzenia jednego projektu. Taki model biznesowy pozwolił na osiągnięcie spektakularnych wyników, co pokazują tabele:

Mln PLN 2014 2015 2016 2017
Sprzedaż           7,60       13,30       16,10      43,70
Zysk netto           2,90         5,90         5,40      16,80

Źródło: Infostrefa.com

Oprócz tego, według raportu za 3Q’18 spółka nie posiadała w ogóle długoterminowych kredytów, a w pozycji krótkoterminowych kredytów i pożyczek  widniała kwota 63 tys. zł, co jest zupełnie bez znaczenia biorąc pod uwagę fakt, że na koniec 3Q’18 spółka dysponowała środkami pieniężnymi w wysokości 58 937 tys. zł.

Mln PLN 4Q 17 1Q 18 2Q 18 3Q 18
Sprzedaż 15,82 11,94 26,26 20,25
Zysk netto 6,58 15,76 18,78 8,61

Źródło: Infostrefa.com

Pozostaje zatem pytanie, czy spółka będzie zdolna do zwiększenia skali swojej działalności i tym samym przychodów.  Wiele zależy od tego, w jaki sposób zarząd będzie dokonywał alokacji kapitału. Pamiętajmy, że w branży rozrywkowej (entertainment) pojedynczy udany projekt może przyczynić się do skokowego zwiększenia przychodów i zysków. Ale działa to również i w drugą stronę.

Play Way – analiza techniczna

Play Way wykres tyg. Nr 1 (1)

Wykres ten zaprezentowałem bardziej w celach edukacyjnych, ażeby pokazać, czego należy szukać, gdy analizujemy zachowanie się ceny i wolumenu w ujęciu tygodniowym. Znajdują się na nim bardzo charakterystyczne formacje, dzięki którym możemy osiągać naprawdę duże zyski. Zatem warto skanować wykresy w poszukiwaniu takich właśnie układów. Oprócz tego zachęcam do ćwiczenia umiejętności zamykania zyskownych pozycji, gdy rynek jeszcze rośnie. Pamiętajmy o tym, że duzi gracze zamykają swoje pozycje, gdy zainteresowanie daną spółką osiąga apogeum, bowiem to pozwala im zrealizować zyski  bez zbijania ceny w dół. Taką formacją, podczas której dobrze jest zrealizować swoje zyski, jest pokazany na wykresie Climax Run – wzrost o 75% w ciągu zaledwie trzech tygodni.

Play Way wykres tyg. Nr 2 (1)

To co wysuwa się na pierwszy plan, to ogromna zmienność, która pojawiała się po kulminacji wzrostów w maju 2018 r. Pierwsza korekta zakończyła się na poziomie 46,7% niższym, a druga 35,7% niższym. Tak duża zmienność jest trudna do utrzymania w dłuższym terminie, zatem z biegiem czasu powinniśmy być świadkami uspokojenia nastrojów.

W ramce na wykresie napisałem, jaki według mnie możliwy jest dalszy scenariusz, ale proszę potraktować to całkowicie hipotetycznie. Uważam, że warto rozpatrywać różne scenariusze, po to by być lepiej przygotowanym do handlu, ale nie należy się do nich zanadto przywiązywać, bowiem prawdziwe sygnały daje nam dopiero sam rynek.

Play Way wykres dzienny Nr 3 (1)

Na tym wykresie mamy ujęcie w interwale dziennym, na którym wyraźniej możemy zobaczyć, że zmienność wyraźnie się obniżyła. Notowania trzykrotnie odbijały się od poziomu 149 zł i za każdym razem korekta była coraz płytsza. Zatem śledźmy z uwagą zachowanie się notowań Play Way’a, bowiem w pewnym momencie może dojść do próby przełamania oporu na poziomie 149 zł.

Zasięg ewentualnej zwyżki to poziom 180 zł, tam mamy do czynienia z nagromadzoną podażą. Ale gdyby zdarzyło się tak, że notowania przełamałyby ten poziom (sądzę że wówczas wolumen musiałby być bardzo duży), to mielibyśmy do czynienia z nowym trendem wzrostowym, przed akcjami nie byłoby żadnych historycznych poziomów oporu, tak jak się to w tej chwili dzieje z akcjami Lotosu, których analizę wcześniej przedstawiałem.

Jarosław Kostrzewa
Doradca Inwestycyjny, Makler Papierów Wartościowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here