Naga MarketsPlay trafi w nowe ręce? Dwa powody mocnego odbicia notowań  Kurs akcji spółki Play, jednego z liderów ryku usług telekomunikacyjnych w naszym kraju, rósł podczas piątkowej sesji o około 7,42%. Akcje drożały o 1,94 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 28,46 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego w piątek 0,80% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 28,10 zł. W sumie od początku kwietna spółka potaniała już o ponad 20%.

  • Notowania Play silnie odbijają od czytelnego wsparcia
  • Piątkowym powodem odbicia była mocna rekomendacja z wyceną przy 35 zł
  • Pojawia się szansa na zmianę właściciela

Na czytelnym wsparciu i z reakcją kupujących

Notowania spółki kontynuują od połowy lipca ruch spadkowy, przekraczający już 20%. 9 tydzień spadków doprowadził kurs do zejścia na czytelne wsparcie na wykresie tygodniowym. Mowa o okolicach 25,50 – 26 zł, przy których zatrzymywały się wcześniejsze ruchy spadkowe. Pod koniec września ubiegłego roku oraz w marcu, z tego poziomu dochodziło do odbicia.

Dawało to pewną szansę na powtórkę, lecz na do czwartku nie było fundamentalnego powodu aby dokonać odbicia, tym bardziej, że nastroje na szerokim rynku pozostają słabe. Powód otrzymaliśmy w piątek, stała się nim rekomendacja z mocną wyceną na poziomie 35 zł. Kurs zaczął błyskawicznie rosnąć i to przy obrotach najwyższych od kilku miesięcy. Dzisiejsze poranne informacje o możliwym przejęciu powinny podtrzymać rozpoczęte odbicie.

play 21.09.2020
Notowania Play 21.09.2020

Będzie nowy właściciel?

Rada dyrektorów Play Communications otrzymała od Iliad – francuskiego dostawcy usług telekomunikacyjnych – wstępną niewiążącą ofertę w związku z potencjalną transakcją nabycia 100% pozostających w obrocie akcji w spółce w drodze wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki, podał Play.

Z kolei Iliad poinformował, że rada dyrektorów tej spółki zaaprobowała ogłoszenie wezwania na wszystkie akcje Play po 39 zł za sztukę oraz że Iliad zawarł wiążącą umowę zakupu 40-proc. pakietu kontrolnego od dwóch “referencyjnych akcjonariuszy” Play po tej samej cenie.

Rada dyrektorów Play w związku z tym zdecydowała się udostępnić Iliad oraz jej doradcom kluczową dokumentację dotyczącą spółki oraz jej grupy kapitałowej ze względu na rozpoczęcie badania due diligence w związku z potencjalną transakcją. Spółka podkreśla, że negocjacje dotyczące potencjalnej transakcji są na wczesnym etapie, a ich wynik oraz prawdopodobieństwo pomyślnego zakończenia nie są pewne.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here