Naga MarketsNa wtorkowym otwarciu handlu przy ulicy Książęcej, akcje Play testowały najwyższe poziomy od czerwca ubiegłego roku na wysokości 25,64 zł. Test nowych tegorocznych szczytów doprowadzi jednak do dynamiczniejszego odwrócenia notowań, w efekcie PLY traci niemal 2,6% po godzinie 13:00.


Pierwszy sygnał byczego odwrócenia na akcjach Play?

Debiutujący w lipcu 2017 roku na polskiej giełdzie Play tracił niemal nieprzerwanie do końcówki zeszłego roku. Listopad przyniósł długo oczekiwane odbicie, od którego spółka odrabia już niemal 80%. Co prawda do oficjalnego odwrócenia trendu spadkowego na wzrostowy – w którym obecna korekta zostanie uznana za pełnoprawną tendencję – nadal trochę daleko, jednak przecięcie dwóch średnich ruchomych generuje sygnał techniczny, który uznawany jest za okazję zakupową.

Mowa tutaj o przecięciu się średniej z 200 ostatnich sesji z szybszą średnią z 50 okresów. Akcje Play po raz pierwszy w swojej relatywnie krótkiej historii notowań generują wspomniany sygnał, ten powinien być więc traktowany głównie jako ciekawostka, a nie główny powodów do podjęcia decyzji inwestycyjnej:

Czy sygnał przecięcia średnich okaże się okazją zakupową na akcjach Play? PLY D1, Tradingview

WIG20 o godzinie 13:00 zyskuje 0,21%, oddając jednak część zysków z pierwszej części sesji. Wzrosty szerokiego indeksu WIG20 są jeszcze skromniejsze i wynoszą 0,12%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here