Naga MarketsNa ten dzień czekało wielu. To właśnie w czwartek 27 lipca 2017 roku odbył się debiut Play Communications S.A. na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Warto zaznaczyć, że oferta publiczna Play to największy w historii prywatny debiut na GPW (4,4 mld zł). Poprzedni rekord w 2012 r. ustanowił Alior Bank (2,1 mld zł)a trzecie miejsce należy również do tegorocznego debiutanta – Dino Polska (1,65 mld zł). Ponadto jest to największa IPO przedsiębiorstwa telekomunikacyjnego w Europie od czerwca 2015 r.


Zarząd GPW podjął wczoraj Uchwałę Nr 805/2017 w sprawie wprowadzenia do obrotu giełdowego na Głównym Rynku GPW akcji zwykłych na okaziciela spółki Play Communications S.A. z siedzibą w Luksemburgu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zgodnie z Uchwałą, Zarząd GPW postanowił wprowadzić z dniem 27 lipca 2017 r. 250 mln akcji zwykłych. Akcje Play będą notowane w systemie notowań ciągłych pod nazwą skróconą „PLAY” i oznaczeniem „PLY”. W ten sposób Play stał się 485. spółką notowaną na głównym parkiecie GPW.

Mimo, że debiutem tym żyli inwestorzy już od pewnego czasu i wielu z niecierpliwością czekało na ten dzień, to debiut Play Communications na warszawskim parkiecie wypadł wyjątkowo skromnie żeby nie powiedzieć rozczarowująco…

Był szampan, konfetti i “We are the champions” jednak mimo to pierwsze transakcje zawarto po 36 zł, czyli cenie z IPO. Ci z inwestorów, którzy zaryzykowali i wzięli udział w IPO oraz Ci, którzy jako pierwsi nabyli w dniu dzisiejszym swoje akcje póki co nie maja powodów do zadowolenia. Pomimo, iż w pierwszych minutach notowania akcje drożały to był to trend jedynie chwilowy a skalę całego ruchu określić można by jako symboliczną (ok. 0,2% – 0,6%).

Jak podaje bankier.pl w porównaniu do innych tegorocznych debiutantów, kurs pierwszej transakcji na akcjach Play nie wygląda różowo. Lepsze kursy otwarcia miały Dino (+7,9%), GetBack (+2%), Maxcom (+2%) i JWW Inwest (+4,3%). Na zero był Griffin, a na minusie Unimot i Morizon. Czy Play podzieli los tych ostatnich?

Spoglądając na obecne notowania wszystko wskazuje, że chyba tak. Póki co nie widać powodów do optymizmu. Do chwili tworzenia tego artykułu kurs spadł już o 5,25% osiągając poziom 34,11 zł i wygląda na to, że na ten moment jedynymi, wciąż zadowolonymi mogą być inwestorzy z grupy uprawnionych pracowników, którzy mogli nabyć akcje po 30,60 zł za sztukę.

Źródło: https://stooq.pl

Bieżące notowania Play [PLY] można śledzić pod linkiem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEUR/GBP rozpocznie okres średnioterminowej konsolidacji?
Następny artykułMocne euro pomaga Frankowiczom – CHF najniżej od dwóch lat
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here