Naga MarketsAkcje Play zyskują kurs najwyżej w 2019 rokuKurs akcji spółki Play S.A., jednego z liderów ryku usług telekomunikacyjnych w naszym kraju, rósł podczas sesji z ubiegłego piątku o około 1,86%. Akcje drożały o 0,62 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 34,46 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego w piątek 0,21% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dniach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 33,90 zł. Była to sesja podtrzymująca dotychczasowy ruch wzrostowy. W sumie odbicie notowań w październiku przyniosło już ponad 33% wzrostu ceny.


Akcje Play w kierunku tegorocznych maksimów

Po kilkudniowych spadkach z początku grudnia, spółka szybko zaczęła odrabiać straty. Po tamtej korekcie nie ma już śladu, a spółka zachowuje się znacznie silniej niż reszta rynku. W miniony piątek doszło do znaczących wzrostów, które wyznaczyły nowe maksima trwającego ruchu. Wydaje się, że obecnie najbliższym celem są już tylko maksima z połowy roku. Taki scenariusz wydaje się być najbardziej realny, tym bardziej po wcześniejszej publikacji bardzo dobrych wyników kwartalnych i zapowiedziach możliwych dalszych podwyżek opłat za usługi. Wszystko więc wskazuje na to, że cena powinna nadal rosnąć i niebawem dojdzie do ataku na tegoroczne maksima.

play 16.12.2019
Notowania Play 16.12.2019

Rusza sieć 5G w Gdyni

Podczas piątkowe sesji spółka poinformowała o rozpoczęciu współpracy z miastem Gdynia i uruchamia 5G na obszarze aglomeracji trójmiejskiej. Gdynia będzie więc pierwszy miastem w Polsce z siecią 5G. Jest to początek wdrażania tej technologii na szeroką skalę. Zdaniem prezesa spółki, Play ma najbardziej zaawansowaną technologicznie sieć, która przynosi realne korzyści lokalnej społeczności oraz, że jest najlepiej przygotowanym operatorem do wprowadzenia ogólnopolskiej sieci 5G. Play podało również, że modernizując ponad 100 stacji bazowych, operator jako pierwszy udostępni 5G w warunkach rzeczywistych na tak szeroką skalę w Polsce.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. To dobra informacja dla wielu pomorskich firm, które tylko czekają na sieć 5G. Dzięki niej mogą znacząco się rozwinąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here