Naga MarketsPlay przejmie Virgin Mobile. Na wykresie próba wyjścia z konsolidacji Kurs akcji spółki Play, jednego z liderów ryku usług telekomunikacyjnych w naszym kraju, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,14%. Akcje drożały o 0,04 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 29,70 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 1,61% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 29,52 zł. W sumie od początku kwietna spółka potaniała już o ponad 20%.

  • Play z zielonym światłem do przejęcia Virgin Mobile
  • Na wykresie wąska konsolidacja pod linią trendu

W wąskiej konsolidacji

Spoglądając na wykres z dziennym interwałem czasowym widać, że cena utknęła w ostatnich dniach w bardzo wąskiej konsolidacji w rejonie 28-30 zł. Obserwowane w ostatnich dnach polepszenie sentymentu na rynkach akcyjnych powinno pomóc w wybiciu góra. Możliwe więc, że realnym scenariuszem na najbliższe tygodnie będzie atak na linię trendu spadkowego, która przebiega niewiele powyżej wspomnianej konsolidacji. Za wcześnie aby prognozować ewentualne jej przełamanie, ale w dłuższym okresie nie wykluczałbym takiego scenariusza.

play 24.06.2020
Notowania Play 24.06.2020

UOKiK daje zielone światło na przejęcie Virgin

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie spółki Virgin Mobile Polska przez P4. 5 maja P4 – operator sieci Play i spółka zależna Play Communications – złożyło wniosek do UOKiK w sprawie przejęcia 100% udziałów Virgin Mobile Polska. Pod koniec kwietnia Play podał, że P4 zawarł przedwstępną umowę sprzedaży i nabycia 100% udziałów w Virgin Mobile Polska (VMP) od jej wspólników i głównych inwestorów, w tym Delta Partners Emerging Markets TMT Growth Fund II L.P. oraz Dirlango Trading & Investments Limited. Cena nabycia dotycząca 100% udziałów w VMP (na zasadzie debt-free i cash-free) została ustalona na 13,4 mln euro (60,7 mln zł). Virgin Mobile Polska jest częścią międzynarodowej grupy inwestycyjnej Virgin.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here