Naga MarketsPlay Communications jest właścicielem 100% udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play.

Spółka zadebiutowała na głównym parkiecie naszej giełdy niemal rok temu. Co zapewne zaskakuje wielu inwestorów, spółka w zasadzie od samego początku traci na wartości, po za początkowym ruchem bocznym. W sumie przecena sięga już 40% i doskonale zbiegła się ze słabością szerokiego rynku. Wydaje się, że głównych powodów słabości należy upatrywać właśnie w otoczeniu. Spółka należy do indeksu WIG Telekomunikacja, którego komponenty zachowują się podobnie. Ostatnie wyniki kwartalne pokazały spadek zysku w ujęciu EBITDA o ponad 8%. Wyniki były także gorsze od oczekiwań analityków. Kolejny raport poznamy 13 sierpnia. Przed kilkoma dniami pojawiła się najnowsza wycena spółki dokonana przez DM mBanku. Analitycy obniżyli cenę docelową do poziomu 23,50 zł. Kiedy prognoza została upubliczniona szerszej widowni, cen rynkowa już przebiła tę z prognozy. W raporcie analitycy wspominają o trafionych prognozach pogorszenia wyników i podtrzymują negatywne prognozy co do drugiego kwartału. Na wykresie mamy sporą falę spadkową za sobą, możliwe więc, że dużymi krokami zbliża się ruch korekcyjny.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTraderka BTC skazana na rok bezwzględnego więzienia
Następny artykułGuten Morgen DAX 11.07.2018
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here