Naga MarketsPlay Communications jest właścicielem 100% udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play.

play
źródło xStation 5

Spółka notuje w bieżącym roku już ponad 40% przecenę. Wydaje się, że mało kto się tego spodziewał, kiedy spółka startowała bardzo medialnym debiutem. Jednym z powodów są słabe wyniki. W drugim kwartale wprawdzie były zyski, raport przewyższył nawet oczekiwania analityków, jednak ogólnie nie było zachwytu i po niewielkiej korekcie cena znowu zaczęła spadać. Kolejny raport poznamy już 12 listopada. Wydaje się, że ogólna niechęć do akcji Play ma związek z wysokim zadłużeniem spółki. Fakt jednak ten jest dobrze znany od dłuższego czasu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Możliwe, że także planowane nakłady na inwestycje infrastrukturalne mogą niekorzystnie odbijać się w kolejnych raportach, co z kolei negatywnie wpłynie na kwestię dywidend. W szerszym spojrzeniu na spółkę nic się nie zmienia. Trudno więc oczekiwać nagłych wzrostów. Warto także zaczekać na raport za trzeci kwartał. Bowiem na mocno wyprzedanym rynku, jakakolwiek pozytywna informacja jest w stanie mocno wpłynąć na notowania.

Czytaj także: DM Trigon obniża cenę docelową akcji Play jednocześnie podtrzymuje rekomendację “kupuj”

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here