Naga MarketsLogo playPlay Communications jest właścicielem 100% udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play. Spółka zadebiutowała na GPW w lipcu 2017 r. Spółka opublikowała raport z wynikami kwartalnymi, poniżej kluczowe dane z raportu.

Spółka wypracowała w III kwartale bieżącego roku 189,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 186,9 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 345,7 mln zł wobec 311,3 mln zł zysku rok wcześniej. Skorygowana EBITDA wyniosła 555,5 mln zł wobec 565,2 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody operacyjne sięgnęły 1 706,6 mln zł w III kw. 2018 r. wobec 1 720,8 mln zł rok wcześniej. Przychód z usług wyniósł 1 289 mln zł (+2,5% r/r), podczas, gdy sprzedaż towarów spadła do 418 mln zł (-9,7% r/r) ze względu na niższy udział umów z telefonem w całkowitej sprzedaży abonamentów.

Skorygowany wskaźnik EBITDA na poziomie 555 mln zł (-1,7% r/r) zgodnie z przewidywaniami, w połączeniu z niższą sprzedażą towarów oraz ciągłym wpływem kosztów przejściowych (roaming krajowy, koszty związane z rozwojem sieci i koszty związane z wprowadzeniem nowej oferty). Zysk netto wzrósł do 190 mln zł (+1,5% r/r) podczas, gdy wolne przepływy pieniężne dla właścicieli kapitału własnego (po uwzględnieniu płatności leasingowych) (FCFE) w wysokości 181 mln zł (+5,4% r/r) odzwierciedlały dalsze skuteczne zarządzanie aktywami kontraktowymi. Gotówkowe nakłady inwestycyjne wyniosły 202 mln zł w związku z kontynuacją rozwoju sieci Play, podano w komunikacie.

Od stycznia spółka odnotowała 542,4 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 244,5 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach operacyjnych w wysokości 5 032 mln zł w porównaniu z 4930,3 mln zł rok wcześniej.

“W tym kwartale osiągnęliśmy solidne wyniki finansowe, utrzymując dynamikę i dążąc do osiągnięcia celów rocznych podanych podczas prezentacji w sierpniu. Nasz zysk netto jest nie tylko wyższy o 122% rok do roku po dziewięciu miesiącach, mamy też jasne dowody na to, że niektóre utrudnienia wynikające z kosztów przejściowych, o których mówiliśmy podczas prezentacji wyników półrocznych ulegają w trzecim kwartale zmniejszeniu. Silne wolne przepływy pieniężne dla właścicieli kapitału własnego potwierdzają siłę naszego modelu biznesowego i zapewniają nam środki do dalszego rozwoju sieci, dzięki czemu będziemy mogli skupić się na kolejnej fazie wzrostu” – powiedział członek zarządu ds. finansowych Holger Püchert, cytowany w komunikacie.

Skorygowana EBITDA w I-III kw. 2018 r. wyniosła 1 624 mln zł wobec 1 728,2 mln zł zysku rok wcześniej.

“Wyniki odzwierciedlają kolejne trzy miesiące silnego wzrostu bazy klientów, dzięki czemu Play wzmocnił swoją pozycję nr 1 na rynku, poprawiając również przepływy gotówkowe, jak i rentowność netto” – czytamy w komunikacie.

“Planowane osiągnięcie ok. 7 000 stacji do końca 2018 r., przy 6.440 stacjach już gotowych z czego 364 stacji powstało w trzecim kwartale (+140% y/y) Plan osiągnięcia strategicznego celu ~9 000 stacji do końca 2020 realizowany zgodnie z planem” – czytamy dalej.

Sytuacja na wykresie:

Notowania spółki poruszają się w mocnym trendzie spadkowym. Trudno oczekiwać jego nagłego odwrócenia, z uwagi na bardzo negatywny sentyment zarówno do spółki jak i na całym szerokim rynku. Jeżeli jednak po pokazaniu wyników rynek przystąpi do realizacji ruchu korekcyjnego, wydaje się, że pierwszym celem popytu powinna być linia trendu.

play
źródło xStation 5

Czytaj także: Eksperci przewidują krach na giełdzie w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here