Naga MarketsAkcje Play zyskują kurs najwyżej w 2019 rokuPlay Communications prawdopodobnie do końca bieżącego roku zdecyduje w sprawie wydzielenia sieci wież telekomunikacyjnych do oddzielnej spółki TowerCo i potencjalnego zaangażowania w niej zewnętrznych inwestorów, poinformował prezes Play Communications Jean Francois Harion.

Play prawdopodobnie do końca bieżącego roku zdecyduje w sprawie wydzielenia sieci wież telekomunikacyjnych do oddzielnej spółki TowerCo

“Nie podjęliśmy jeszcze decyzji w sprawie wydzielenia infrastruktury pasywnej do spółki wieżowej. Dotychczas skupialiśmy się na technicznej części projektu, a także kwestiach prawnych i finansowych. Zatrudniliśmy doradców, których nazw nie podajemy. Pojawili się również inwestorzy, którzy wyrazili swoje zainteresowanie w temacie. Mamy trzy opcje: możemy zatrzymać wszystkie udziały w spółce wieżowej, sprzedać inwestorom mniejszościowe udziały lub całość spółki. Decyzja może zapaść do końca roku” – powiedział Harion podczas wideokonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pod koniec I półrocza grupa przejęła 100% udziałów w firmie Polska Grupa Wieżowa, “wyłącznie w celu ewentualnego hostingu i obsługi infrastruktury pasywnej od Play”, podano w prezentacji.

Na koniec I półrocza Play miał 8,225 tys. stacji bazowych, o 357 więcej niż na koniec 2019 roku, w tym 3,468 tys. stacji było tzw. 5G Ready (568 więcej w porównaniu z końcem ub.r.).

Pod koniec lutego prezes Play wskazywał, że operator uważa, iż utworzenie spółki infrastrukturalnej TowerCo to przygotowanie na zmiany rynkowe spodziewane w związku z 5G i potencjalne optymalizacje synergii między operatorami.

W kwestii dostawców sprzętu dla rozwoju infrastruktury prezes Play zaznaczył, że operator współpracuje z dwoma – Huawei i Ericsson i według jego słów będzie kontynuował tę współpracę, chyba że zapadną odgórne decyzje wyłączające chińskich dostawców. Harion zwrócił uwagę, że Play dostosuje wtedy swoje inwestycje do rekomendacji, ale wpłynie to na strategię – ograniczy opcje wyboru dostawców i odciśnie się na cenach.

Play Communications jest właścicielem 100% udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play. Spółka zadebiutowała na GPW w lipcu 2017 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here