Naga MarketsPlay Communications odnotował 269,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 233,1 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Forex Club

Play Communications odnotował 269,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto w III kw. 2020 r.

Zysk operacyjny wyniósł 406 mln zł wobec 408,9 mln zł zysku rok wcześniej. Skorygowany zysk EBITDA wyniósł 663,5 mln zł wobec 645 mln zł rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Skorygowana EBITDA w trzecim kwartale wyniosła 663,5 mln zł (+2,9% r/r przy 37% marży) oraz 1,9 mld zł za okres dziewięciu miesięcy (+1,9% r/r przy 36% marży) – na dobrej drodze do spełnienia oczekiwań na cały rok, co odzwierciedla stałą poprawę marży na usługach” – podała spółka w komunikacie.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 802,5 mln zł w III kw. 2020 r. wobec 1 796 mln zł rok wcześniej.

W trzecim kwartale przychody z działalności operacyjnej nadal rosły (+0,4% r/r), z wynikiem za dziewięć miesięcy br. na poziomie 5,3 mld zł (wzrost o 1,2% r/r), co wynikało z dalszego wzrostu przychodów z usług, pomimo stopniowego ożywienia w sprzedaży towarów lecz nadal poniżej ubiegłorocznych poziomów, podano także.

“Ostatni kwartał oznaczał dla nas stopniowy powrót do ‘nowej normalności.’ Obserwujemy powrót wyników w naszych punktach sprzedaży detalicznej do poziomu sprzed pandemii. Przychody z użytkowania nadal rosną, podczas gdy przychody z połączeń międzyoperatorskich uległy normalizacji. Sprzedaż towarów jest na zadowalającym poziomie z niewielkim deficytem w stosunku do ubiegłego roku. Podsumowując, wyniki w trzecim kwartale wykazują ciągłą poprawę i są na dobrej drodze do sprostania naszym całorocznych oczekiwaniom” – powiedział prezes P4 Jean Marc Harion, cytowany w komunikacie.

W I-III kw. 2020 r. spółka miała 715,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 700,5 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 5 301,8 mln zł w porównaniu z 5 240,9 mln zł rok wcześniej.

“Skorygowana EBITDA za 9 miesięcy zakończonych 30 września 2020 r. wyniosła 1 900,8 mln zł, o 1,9% więcej r/r, głównie dzięki wzrostowi przychodów, obniżeniu międzynarodowych i krajowych kosztów roamingu oraz wydatków reklamowych i promocyjnych, częściowo skompensowanych przez wyższe: koszty połączeń międzysieciowych, konserwację sieci, dzierżawę linii, wydatki na energię oraz pensje i wydatki na ubezpieczenia zdrowotne. Rezultaty uwzględniają efekt konsolidacji Virgin Mobile Polska od 9 sierpnia 2020 r., kiedy sfinalizowane zostało przejęcie tej spółki” – czytamy w raporcie.

“W kwestii integracji Virgin Mobile podejmujemy zdecydowane kroki naprzód, jesteśmy nadal gotowi na aukcję częstotliwości 5G w paśmie C oraz kontynuujemy prace nad wydzieleniem zorganizowanej części przedsiębiorstwa, która będzie zarządzać naszą pasywną infrastrukturą” – zaznaczył prezes.

Na koniec września dług netto do skorygowanej EBITDA osiągnął 2,58x, wobec 2,72x na koniec 2019 roku, dzięki solidnemu generowaniu gotówki i wzrostowi skorygowanej EBITDA, pomimo poniesionych w II kw. wydatków na dywidendę w wys. 420 mln zł oraz wydatków na podatki za 2019 r. w wysokości 183 mln zł.

“Nasze wyniki w pierwszych dziewięciu miesiącach 2020 roku wskazują na wyraźne oznaki ożywienia gospodarczego po okresie lockdownu. Jesteśmy przekonani, że sprostamy naszym zrewidowanym oczekiwaniom na cały rok. Ciągła poprawa w generowaniu skorygowanej EBITDA i FCFE ponownie zaowocowała niższym poziomem dźwigni finansowej – zadłużenie netto do skorygowanej EBITDA wyniosło 2,58x po przejściowym wzroście w II kw., spowodowanym wypłatą dywidendy i rozliczeniem podatku za 2019 rok. Naszą daleko idącą pewność siebie bazujemy również na tym, że nie zaobserwowaliśmy problemów ze ściąganiem należności gotówkowych od naszych klientów, jednakże zachowujemy ostrożność w podejściu do rezerwy na nieściągalne należności, zaksięgowanej w drugim kwartale” – powiedział dyrektor finansowy P4 Marcin Szul,cytowany w komunikacie.

Play podał, że gotówkowe nakłady inwestycyjne w III kw. wyniosły 269 mln zł (+34,6% r/r) oraz 571 mln zł w pierwszych dziewięciu miesiącach roku (-10,1% r/r), przy czym spadek rok do roku związany był z opóźnieniem, a następnie odwołaniem aukcji częstotliwości 5G w paśmie C, co spowodowało przesunięcie inwestycji w te częstotliwości na rok 2021 i jednocześnie przyspieszenie inwestycji w przepustowość i zasięg sieci w drugiej połowie 2020 r.

“Poprawa średniego ARPU do 34,3 zł zarówno w trzecim kwartale jak również po dziewięciu miesiącach br. odpowiednio o 1,3% i 3,1%. ARPU kontraktowe wzrosło w trzecim kwartale do poziomu 39,6 zł oraz do 39,7 zł w okresie dziewięciu miesięcy br. Wskaźnik rezygnacji obniżył się odpowiednio do 0,73% i 0,71%” – czytamy także.

Baza raportowanych abonentów wzrosła o 1,9% r/r do 15,4 mln, a baza aktywnych klientów wzrosła o 2,9% r/r do 12,9 mln, głównie dzięki przejęciu Virgin Mobile Poland.

Play Communications jest właścicielem 100% udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play. Spółka zadebiutowała na GPW w lipcu 2017 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here