Naga MarketsPlay ma umowę zakupu 100% udziałów w UPC Polska za 7 mld złWarszawa, 22.09.2021 (ISBnews) – P4 (Play), będący częścią Grupy Iliad, podpisał umowę dotyczącą nabycia 100% udziałów w UPC Polska z UPC Poland Holding, będącą częścią Liberty Global plc, za kwotę 7 mld zł, podał Play. Transakcja, której zamknięcie jest spodziewane w I połowie 2022 roku, podlega zgodzie regulacyjnej Komisji Europejskiej.

„Wartość transakcji – przy założeniu braku zadłużenia i gotówki – wyniesie 7 mld zł, co odpowiada mnożnikowi EBITDAaL za 2020 r. na poziomie 9,3x przed synergiami i ok. 7x po synergiach przychodowych i kosztowych. Przejęcie ma być sfinansowane z własnych środków pieniężnych Play oraz dodatkowej emisji długu” – czytamy w komunikacie P4.Przejęcie UPC Polska jest uzależnione od zgody odpowiednich organów antymonopolowych. Zamknięcie transakcji spodziewane jest w pierwszej połowie 2022 roku, zaznaczono.

Na podstawie wyników finansowych za 2020 rok, łączne przychody Play i UPC Polska wynoszą 9 mld zł, a łączny EBITDAaL to 3,2 mld zł. Play i UPC będą świadczyć usługi telekomunikacyjne dla ponad 17 mln abonentów, podano także.

„Integracja Play i UPC Polska stworzy wyjątkową możliwość rozwoju Play na kolejnym etapie i cieszymy się na rozpoczęcie współpracy z zespołem UPC, aby wspólnie zrealizować nasze nowe ambicje. Play ma duże doświadczenie w odpowiadaniu na potrzeby swoich klientów. UPC Polska zbudowało bardzo silną platformę opartą na wysokich standardach jakości. Play i UPC połączą swoje siły, aby stworzyć silnego operatora konwergentnego w Polsce” – powiedział prezes Play Jean Marc Harion, cytowany w materiale.

P4 poinformowało 30 lipca br., że Grupa Iliada złożyła grupie Liberty Global wstępną, niewiążącą ofertę nabycia 100% udziałów w spółce UPC Polska Sp. z o.o., wycenionej na 7,3 mld zł.

UPC Polska, wchodzący w skład grupy Liberty Global jest dostawcą cyfrowych usług kablowych: telewizji, szerokopasmowego internetu i telefonii dla klientów indywidualnych i biznesowych. Na koniec 2020 r. UPC Polska miało 1 525 000 klientów, korzystających z 3 267 500 usług (RGU).

Play Communications jest właścicielem 100% udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play. Spółka była notowana na GPW od lipca 2017 r. do kwietnia 2021 r.

invest

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orlen kurs akcji | amica akcje prognozy | azoty gpw | cena akcji celon | kurs lewa w kantorach | średni kurs korony norweskiej | kurs dolars |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here